fbpx

  • Wrocław
  • Poznań
  • Gdańsk

+ 71 740 50 00

Obsługa klienta

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Godziny otwarcia

Blog adwokata Iwo Klisz z Wrocławia

Czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć

o prawnych aspektach rozwiązania małżeństwa

O mnie

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalistów od spraw o rozwód, podział majątku i alimenty

więcej …

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14
tel. 669 452 900

Biuro we Gdańsku
ul. Czopowa 14/20
tel. 669 221 900

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

O blogu

Wiedza i doświadczenie pozwolą Ci uzyskać przewagę w trakcie sprawy o rozwód czy podział majątku.

To od Ciebie zależy, czy wykorzystasz ją zmierzając do rozwiązania siłowego i uzyskania korzystnego tylko dla Ciebie wyroku, czy też doprowadzisz do zawarcia uwzględniającej interesy obu stron i akceptowanej przez nie ugody.

Zacznij jednak od tego, żeby zyskać przewagę, a o tym właśnie jest mój blog.

Główne Tematy

Moje pozostałe blogi

Podział majątku w trakcie rozwodu

W sprawie rozwodowej Sąd zajmuje się głównie tym się, czy i kto ponosi winę za rozkład pożycia stron, jak określić zasady wykonywania władzy rodzicielskiej oraz obowiązki alimentacyjne. Wyjątkowo na wniosek co najmniej jednego z małżonków Sąd w sprawie o rozwód może dokonać podziału majątku wspólnego.

Kiedy Sąd uwzględni taki wniosek? Przepisy nie są precyzyjne. Przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego mówią, że Sąd może dokonać takiego podziału majątku o ile nie przedłuży to postępowania w sprawie o rozwód. Nawet jeśli Sąd wadliwie nie uwzględni takiego wniosku zazwyczaj strony nie będą skarżyć takiego wyroku, bo szybciej jest wnieść nową sprawę o podział majątku niż czekać na wyniki apelacji. Dlatego – pomimo istnienia wytycznych – można powiedzieć, że w praktyce uwzględnienie takiego wniosku zależy wyłącznie od uznania Sądu.

Ponieważ człowiek z natury jest leniwy najlepszym sposobem, aby skłonić Sąd do uwzględnieniu naszego wniosku jest bardzo precyzyjne podanie składników majątku wspólnego wraz ze wskazaniem ich wartości. Jeżeli wniosek będzie szczegółowy, wskazane wartości poszczególnych przedmiotów będą przekonywujące, a także zostaną dołączone wszystkie niezbędne dokumenty (np. odpis księgi wieczystej nieruchomości, umowy nabycia samochodu itp.) jest szansa, że Sąd nasz wniosek uwzględni.

[contact-form-7 id=”1360″ title=”Szybki kontakt_copy”]

Jeśli zależy nam na tym, żeby w toku postępowania rozwodowego Sąd nie uwzględnił wniosku drugiego małżonka o dokonanie podziału majątku wspólnego należy znaleźć i pokazać Sądowi jak najwięcej nieścisłości we wniosku złożonym przez drugą stronę. Warto zakwestionować i podważyć wartości konkretnych składników majątku wspólnego podane przez wnioskodawcę (np. wnioskując o przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego), a także zawnioskować o przesłuchanie świadków na okoliczność, że skład majątku wspólnego podany przez wnioskodawcę jest nieprawdziwy. Jeśli Sąd będzie musiał przeprowadzić te wszystkie dowody, to z reguły oddali wniosek o przeprowadzenie podziału majątku w sprawie rozwodowej.

Pozdrawiam
adwokat Iwo Klisz
Kancelaria adwokacka Wrocław

Więcej o mnie:
Kim jestem?
Co mogę dla Ciebie zrobić?

Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku (Facebook adwokat Wrocław). Dla Ciebie to tylko „kliknięcie”, a dla mnie to dowód, że moja praca jest przydatna, co daje mi motywację do dalszego pisania 🙂
[fb_button]

[contact-form-7 id=”734″ title=”Szybki kontakt”]

pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz

Mam nadzieję, że wyjaśniłem Tobie kilka rzeczy. Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku (Facebook adwokat Wrocław). Dla Ciebie to tylko "kliknięcie", a dla mnie to dowód, że moja praca jest przydatna, co daje mi motywację do dalszego pisania :)

Poradzisz sobie na sali sądowej?

Kancelaria Klisz i Wspólnicy - doświadczeni adwokaci i radcowie prawni

adwokat wrocław

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14

Biuro we Gdańsku
ul. Czopowa 14/20

tel. kom. 695 560 425
tel. 71 740 50 00

e-mail: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl
strona www: adwokat-wroclaw.biz.pl

O KANCELARII

Zespół Kancelarii „Klisz i Wspólnicy” to doświadczeni, energiczni i ambitni prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym.

Zakończenie małżeństwa niesie za sobą wiele istotnych i skomplikowanych zagadnień prawnych. Wzajemne rozliczenia, kredyty, kontakty z dziećmi, alimenty, kwestie mieszkaniowe i wiele, wiele więcej.

Nasi prawnicy pozwolą Ci nie tylko zrozumieć te zagadnienia, ale także korzystając ze zdobytego doświadczenia w tego typu sprawach – właściwie je ocenić.

Nasi Klienci polecają nas przede wszystkim za skuteczność, wytrwałość i zaangażowanie w prowadzone sprawy i realizowane zlecenia. Zapoznaj się z opiniami o naszej Kancelarii – Opinie

JAK MOŻEMY CI POMÓC?
  • UDZIELAMY PORAD PRAWNYCH W SIEDZIBIE KANCELARII ORAZ PRZEZ INTERNET
  • REPREZENTUJEMY KLIENTÓW W SĄDACH W SPRAWACH O ROZWÓD I SEPARACJĘ
  • PROWADZIMY SPRAWY O ALIMENTY I KONTAKTY Z DZIEĆMI
  • WSPIERAMY KLIENTÓW PODCZAS NEGOCJACJI DOTYCZĄCYCH PODZIAŁU MAJĄTKU MAŁŻONKÓW
  • PRZYGOTOWUJEMY UMOWY O PODZIAŁ MAJĄTKU WSPÓLNEGO MAŁŻONKÓW
  • PROWADZIMY POSTĘPOWANIA SĄDOWE O PODZIAŁ MAJĄTKU

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat iwo klisz | Wszystko co powinieneś wiedzieć o rozwodzie, alimentach i podziale majątku