O mnie...

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem we Wrocławiu i wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy, zatrudniającej prawników wyspecjalizowanych w sprawach o rozwód, podział majątku i alimenty.

Lubię swoją pracę, bo dzięki niej zmieniam życie ludzi na lepsze.

Lubię to uczucie, kiedy z samego rana wpadam w wir rozpraw sądowych, spotkań z Klientami i współpracownikami, rozmów telefonicznych, umów, pozwów, wniosków przeplatanych aromatyczną, mocną kawą.

Lubię po całym dniu wracać do domu w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, wiedząc, że nie odpuściłem, że zrobiłem wszystko, co można było zrobić, żeby doprowadzić prowadzone przez kancelarię sprawy do satysfakcjonującego zakończenia.

Wiadomo, że nie wszystkie sprawy kończą się w ten sposób. Nie każdy wyrok sądu jest dobry i sprawiedliwy. Sędziowie to tacy sami ludzie, jak Ty czy ja. Też mają gorsze dni…

Dlatego lubię zawierać ugody. Nie muszę zdawać moich Klientów na lepszy czy gorszy dzień składu sędziowskiego. Po drugie mogę w ten sposób oddawać się moim największym pasjom – negocjacjom i perswazji.

Negocjowanie polega na zrozumieniu i wyważeniu interesów obu stron. Może Cię to nie przekonuje. Powiesz „nie będę się z nikim układał”, „nie chce prawnika mięczaka”.

Jeśli tak o mnie myślisz, to jesteś w błędzie. Prawdziwy negocjator ma miękkie podejście, ale negocjuje twardo.

Zdziwisz się, ale właśnie sprawy rodzinne – jak żadne inne – wymagają zrozumienia i wyważenia interesów obu stron, a najczęściej też dzieci tych stron. Pamiętaj, że w wyniku rozwodu możesz przestać być małżonkiem, ale nigdy nie przestaniesz być rodzicem.

Dobre negocjacje pozwalają doprowadzić do ugody, która uwzględnia ważne interesy obu stron i przez obie jest akceptowana. Wyrok sądu nigdy nie będzie taki. W ugodzie wygrywają obie strony, a największym wygranym jest Twoje dziecko. To dzięki dobrym ugodom w sprawach rodzinnych zmieniam życie ludzi na lepsze i to nie tylko moich Klientów.

Dobry negocjator jest przygotowany do negocjacji i przystępując do nich ma w ręku wiele atutów.

W sprawach sądowych najlepszym atutem jest dobra sytuacja procesowa. Nikt nie będzie z Tobą negocjować, jeśli stoisz na przegranej pozycji. Przewagę w sprawie sądowej możesz uzyskać dzięki wiedzy i doświadczeniu, a na moim blogu obszernie dzielę się jednym i drugim.

Mając dobrą pozycję procesową w najgorszym razie sąd wyda korzystny dla Ciebie wyrok, a w najlepszym uda Ci się zawrzeć dobrą ugodę.

Zapraszam do lektury!