Opisz swoją sprawę

Skontaktuj się ze mną za pomocą poniższego formularza w celu powierzenia swojej sprawy adwokatowi lub umówienia się na konsultację prawną.

Wrocław

ul. Kazimierza Wielkiego 1

Gdańsk

ul. Kartuska 31c/1

Poznań

ul. Dominikańska 7/4

Katowice

ul. Sobieskiego 27/31

KATOWICE

POZNAŃ

GDAŃSK

Zawsze rozpoczynamy współpracę od spotkania z Klientem (tzw. konsultacji prawnej lub porady prawnej). Spotkanie może się odbyć w biurze Kancelarii lub też zdalnie (przez telefon, Skype, Zoom, Whatsapp itp.)

Na takim spotkaniu adwokat rozwodowy zada Ci wiele pytań dotyczących przebiegu małżeństwa, a następnie – w oparciu o Twoje odpowiedzi – wyjaśni Ci jakie są szanse na uzyskanie konkretnego rozstrzygnięcia (dotyczącego rozwodu z orzekaniem o winie lub bez, władzy rodzicielskiej, kontaktach rodziców z dziećmi, alimentów itp.)

Wskaże, co w Twojej konkretnej sytuacji jest największym zagrożeniem, jakie argumenty powinien zwierać już pozew o rozwód (lub odpowiedź na pozew o rozwód), a które z nich powinieneś zachować na później.

Adwokat rozwodowy już na pierwszym spotkaniu zaplanuje bieg procedury rozwodowej i przedstawi przygotowaną specjalnie dla Ciebie strategię rozwodową.

Przedstawimy Ci także koszty współpracy z naszą Kancelarią, a jeżeli będzie chciał zlecić nam sprawę, podpiszemy umowę i pełnomocnictwo, a następnie zajmiemy się przygotowaniem pozwu rozwodowego (lub odpowiedzi na pozew, jeżeli to Ty jesteś pozwany).

Każdy na szych prawników prowadzi kilkadziesiąt spraw rozwodowych lub dotyczących wspólnego majątku byłych małżonków. Wiąże się to z koniecznością sporządzania pism procesowych, obecności na rozprawach czy spotkaniach z obecnymi Klientami.

Myślę, że ani Ty, ani nikt z naszych obecnych Klientów nie życzyłby sobie, że przygotowywana w jego sprawie apelacja lub odpowiedzi pozew o rozwód przerywana była niezapowiedzianymi wizytami nowych Klientów.

Dlatego, żeby w pełni uszanować osoby, które zapłaciły już za nasze usługi bardzo drobiazgowo planujemy czas naszych prawników od rozwodów.

Zadzwoń do sekretariatu po 71 740 50 00 lub wyślij email z prośbą o kontakt na [email protected] (bądź za pomocą formularza kontaktoweg0) w celu ustaleniu dogodnego dla Ciebie terminu spotkania, na które nie będziesz musiał długo czekać.

Pamiętaj, żeby podczas rozmowy z sekretariatem upewnić się, czy nie reprezentujemy już drugiego małżonka. W takim wypadku nie będziemy mogli Ci pomóc.

Tak, pierwsze spotkanie u adwokata rozwodowego jest odpłatne. Wynika to z tego, że adwokat poświęca dla Ciebie swój czas, w którym mógłby wykonywać inną pracę. Po drugie zawsze nasi Klienci uzyskują na takich spotkania bardzo dużo wartościowych informacji, dlatego uważamy, że pobieranie opłat jest uczciwe.

Natomiast mamy taką zasadę, że jeżeli po takim spotkaniu zlecisz nam prowadzenie sprawy, to na poczet naszego honorarium zaliczamy kwotę, którą zapłaciłeś za spotkanie.

W związku z tym, że nasza Kancelaria to zespół prawników (adwokatów i radców prawnych) mamy bardzo duże możliwości w zakresie przyjmowania nowych spraw i organizowania spotkań.

Zazwyczaj spotkanie jest możliwe jeszcze w tym samym tygodniu.

Miejsce, w którym możesz we Wrocławiu złożyć pozew o rozwód to Sąd Okręgowy przy ul. Sądowej 1.

Będzie to sąd właściwy dla orzekania w kwestii rozwodu wobec osób mieszkających we Wrocławiu, a także w okręgów sądów rejonowych w Oławie, Oleśnicy, Miliczu, Wołowie, Strzelinie, Trzebnicy i Środzie Śląskiej.

Pozew o rozwód możesz złożyć na biurze podawczym sądu – zaraz po wejściu do budynku, na przeciwko. Pamiętaj, że wejście do sądu jest strzeżone przez Policję. Będziesz poproszony o wylegitymowanie się oraz przejdziesz przez wykrywacz metali, więc nie zabieraj ze sobą przedmiotów, które mogą zostać uznane za niebezpiecznie.

Możesz także wysłać pozew o rozwód za pośrednictwem poczty na adres:

Sąd Okręgowy we Wrocławiu, XIII Wydział Cywilny Rodzinny, ul. Sądowa 1, 50-046 Wrocław

Wniosek o podział majątku po rozwodzie składa się do sąd rejonowego. Więcej przeczytasz o tym w tym wpisie: Do jakiego sądu składa się wniosek o podział majątku po rozwodzie.

We Wrocławiu są aż trzy sądy rejonowe:

  • Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej z siedzibą przy ul. Świebodzkiej 5 (tel. 71 748 90 00),
  • Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia z siedzibą przy ul. Podwale 30 (tel. 71 74 81 000)
  • Sąd Rejonowy dla Wrocławia Krzyków też z siedzibą przy ul. Podwale 30 (tel. 71 74 96 300)