Adwokat o specjalności rozwód, podział majątku – Katowice

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem i wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy.

Od lat występuję jako adwokat w sprawach o rozwód oraz o podział majątku małżeńskiego, a także udzielam porad prawnych w tym zakresie.

Ponieważ bardzo lubię pisać i dzielić się swoją wiedzą postanowiłem stworzyć tego bloga. Opisuję tu swoje najciekawsze doświadczenia z zakresu postępowań sądowych o rozwód, odpowiadam na najczęściej pojawiające się pytania, a także przedstawiam swoje spostrzeżenia i wnioski dotyczące praktycznych aspektów związanych z zakończeniem małżeństwa.

rozwód katowice

Blog adwokata o rozwodzie i podziale majątku

adwokat rozwód

Piszę tego bloga z myślą o osobach, które mają przed sobą sprawę o rozwód lub podział majątku, w szczególności w Katowicach.

Ma on stanowić źródło rzetelnej wiedzy, pochodzące od kogoś, kto w praktyce zajmuje się sprawami rodzinnymi.

W internecie możesz znaleźć wiele informacji na temat rozwodów, alimentów, kontaktów z dziećmi czy podziału majątku. Problem polega na tym, że często są to teksty, czy artykuły przygotowane przez studentów prawa lub prawników, którzy nigdy nie byli na sali sądowej reprezentując interesy swojego Klienta.

Chciałbym też jak najlepiej przygotować Ciebie do spotkania z adwokatem, któremu zlecisz sprawę o rozwód czy podział majątku.

Ilość informacji, które uzyskasz od swojego adwokata może być przytłaczająca. Łatwo się w tym wszystkim pogubić i stracić z oczu to, co jest najważniejsze w Twoim indywidualnym przypadku.

Dlatego czytając mojego bloga będziesz mógł poznać podstawowe zasady i rozwiązania związane z rozwodem, czy podziałem majątku wspólnego małżonków.

Poświęć na to tyle czasu, ile potrzebujesz. Przeczytaj uważnie każdy tekst. Zanotuj sobie te kwestie, które budzą Twoje wątpliwości, a także pytania, które zadasz na spotkaniu z adwokatem.

Dzięki temu Twój adwokat będzie mógł szybko przejść od kwestii bardzo ogólnych do szczegółowych zagadnień związanych z Twoim rozwodem.

Czytaj na blogu:

Rozwód w Katowicach – adwokat

Jeżeli szukasz w Katowicach lub w pobliżu adwokata, który poprowadzi Twoją sprawę rozwodową możesz skorzystać z usług mojej Kancelarii.

Przyjmujemy zlecenia dotyczące spraw rodzinnych:

  • o rozwód
  • o alimenty,
  • o kontakty z dziećmi,
  • o ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej
  • dotyczące podziału majątku wspólnego po rozwodzie i w jego trakcie.
   

  Szczegóły dotyczące zasad i kosztów współpracy możesz uzyskać pod numerem telefonu: 717 405 000

adwokat rozwód katowice
(na fotografii adwokat Iwo Klisz)

Co zyskujesz zlecając sprawę adwokatowi?

 • Adwokat wyjaśni Ci Twoją sytuację prawną. Wskażę możliwe rozwiązania w sprawie oraz szanse na ich realizację. To ważne, bo nie każdą sprawę można zakończyć w ten sam sposób. To, że prawo pozwala na orzeczenie rozwodu z wyłącznej winy jednej ze stron, całkowitego pozbawienia jednego z rodziców władzy rodzicielskiej, zakazu kontaktu z dzieckiem, czy nierównego podziału majątku po rozwodzie wcale nie oznacza, że będzie to możliwe w Twoim przypadku. Lepiej, żebyś dowiedział się o tym zanim jeszcze założysz sprawę o rozwód czy podział majątku, niż z uzasadnienia wyroku sądu po tym jak stracisz bardzo dużo energii, nerwów i pieniędzy na prowadzenie przez kilka lat sprawy, która od początku była niemożliwa do wygrania.
 
 • Po zleceniu sprawy mojej Kancelarii to adwokat przygotuje za Ciebie wszelkie potrzebne pisma procesowe konieczne do wszczęcia i prowadzenia sprawy (pozew o rozwód, odpowiedź na pozew o rozwód, wnioski dowodowe, zastrzeżenia do opinii biegłego sądowego itp.) i złoży je do sądu. Sekretariat Kancelarii będzie przyjmował całą korespondencję dotyczącą Twojej sprawy o rozwód (zarówno od sądu jak i od przeciwnika). Otrzymasz ją od nas mailem i będziesz mógł skonsultować jej treść i znaczenie z Twoim adwokatem.
 • Adwokat z mojej Kancelarii będzie przy Tobie na każdej rozprawie. Będzie w Twoim imieniu rozmawiał z sądem, z Twoim przeciwnikiem, będzie zadawał pytania świadkom i biegłym sądowym. Po rozprawie wyjaśni Ci jak wypadło przesłuchanie świadków i jakie znacznie dla sprawy będą miały złożone przez nich zeznania. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedział, czy sprawa idzie w dobrym, czy w złym kierunku. Czy Twoje żądania i wnioski mają szanse na przychylną reakcję ze strony sądu i czy warto próbować zakończyć sprawę w trybie ugodowym, czy do końca obstawać przy swoim. Decydując nie będziesz sam.
 
 • Pamiętaj, że sprawę o rozwód możesz poprowadzić samodzielnie. Nie ma obowiązku zatrudniania do tego celu adwokata. Na blogu przygotowałem kiedyś dosyć długi tekst na ten temat – znajdziesz go tutaj. Mam nadzieję, że pomoże Ci on podjąć trafną decyzję.
 

Adwokat Rozwodowy Katowice

Napisz do mnie

adwokat katowice rozwód

adwokat Iwo Klisz
tel. 695 560 425