rozwód i podział majątku adwokat

Adwokat Rozwód Katowice – Podział Majątku Katowice

Adwokat o specjalności rozwód, podział majątku

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem i wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Klisz i Wspólnicy.

Od lat występuję w sprawach sądowych jako adwokat prowadzący sprawy rozwodowe, a także dotyczące podziału majątku wspólnego,  ustalenia i o uchylenie obowiązku alimentacyjnego, wysokości alimentów, władzy rodzicielskiej, czy też o uregulowanie kontaktów dziecka z rodzicami i dziadkami oraz innych sprawach z zakresu prawa rodzinnego (zaprzeczenie ojcostwa, ustanowienie rozdzielności majątkowej).

Jako adwokat rozwodowy udzielam także porad prawnych dla Klientów indywidualnych z zakresu prawa rodzinnego w siedzibie Kancelarii w Katowicach oraz porad zdalnych (teleporady, porady prawne on-line) przeznaczonych dla osób zaangażowanych już w sprawę sądową, planujących taką sprawę, a także wezwanych do sądu w charakterze świadka.

Kancelaria Prawna Klisz i Wspólnicy nie mogłaby przeprowadzić setek spraw sądowych (głównie spraw rozwodowych i o podział majątku) oraz udzielić tysięcy porad prawnych, gdybym nie stworzył zespołu zawodowych prawników (adwokatów i radców prawnych) specjalizujących się w sprawach rodzinnych. To dzięki pracy w większym gronie mamy możliwość w optymalny sposób zabezpieczyć interesy każdego naszego Klienta.

Często w bardziej skomplikowanych sprawach rozwodowych oraz o podział majątku wspólnego po rozwodzie, specjalizacja wyłącznie w sprawach rodzinnych może okazać się niewystarczająca.

Będzie tak, jeżeli w toku postępowania pojawią się wątki związane z prawem karnym (agresja słowna lub fizyczna, przełamanie zabezpieczeń telefonu lub komputera w celu dotarcia do zdjęć czy sms, nieuprawniony dostęp do konta e-maila lub kont w mediach społecznościowych przez współmałżonka, przywłaszczenie, sprzeniewierzenie lub wyprowadzenie mienia stanowiącego majątek wspólny) lub prawem gospodarczym (podział majątku wspólnego w skład którego wchodzi firma lub funkcjonujące przedsiębiorstwo, nieruchomość o znacznej wartości, papiery wartościowe, akcje lub udziały w spółkach).

W tego typu przypadkach adwokat rozwodowy – nawet jeśli posiada bogate doświadczenie – będzie potrzebował wsparcia specjalisty z innej dziedziny prawa. Korzystanie w takim przypadku z dwóch kancelarii prawnych czy adwokackich (jednej do sprawy o rozwód i drugiej w pozostałym zakresie) znacznie zwiększy koszty sprawy.

Zlecając sprawę Kancelarii Klisz i Wspólnicy masz do dyspozycji cały zespół kompetentnych specjalistów z różnych gałęzi prawa. Będzie to przydatne nie tylko wtedy, gdy Twoja sprawa rozwodowa czy podział majątku wspólnego swoim stopniem skomplikowania znacząco wykracza poza zakres prawa rodzinnego, ale także wówczas gdy Twój adwokat zwyczajnie rozchoruje się w dniu rozprawy (co przecież czasem się zdarza i powoduje odroczenie terminu o kolejne kilka miesięcy).

Mimo, że nie studiowałem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, tylko na Uniwersytecie Wrocławskim mogę o sobie powiedzieć – Adwokat Katowice.

adwokat rozwód katowice

Iwo Klisz, adwokat, rozwód i podział majątku, Katowice ul. Sobieskiego 27 lok. 30

Specjalizacja w Katowicach:

  • sprawy o rozwód z orzekaniem o winie i bez orzekania o winie
  • sprawy o podział majątku po rozwodzie oraz w czasie rozwodu
  • ugody podział majątku wspólnego małżonków
  • porady prawne dotyczące sposobu podziału majątku oraz rozwiązania małżeństwa

 

adwokat katowice rozwód podział majątku katowicetel. 32 321 02 84
tel. kom. 669 221 900

email: [email protected]

 

Czym się kierujemy – nasze wartości w sprawach o rozwód i podział majątku wspólnego? 

W Kancelarii Klisz i Wspólnicy uważamy, że prowadzenie sprawy rozwodowej czy o podział majątku wspólnego to trudne i odpowiedzialne zadanie nawet dla adwokata czy kancelarii adwokackiej specjalizującej się w rozprawach sądowych z zakresu prawa rodzinnego.

Konsekwencje najważniejszych ustaleń, które zawiera wyrok rozwodowy będą istotnie wpływały na życie naszych Klientów w ciągu kilku lub nawet kilkunastu kolejnych lat.

Jest co najmniej kilka takich elementów, które mogą mieć katastrofalne skutki w przyszłości:

  • twoja zdolność kredytowa może zostać zablokowana kredytem zaciągniętym na zakup mieszkania, które ostatecznie w sprawie o podział majątku wspólnego przypadnie byłemu współmałżonkowi. On płaci kredyt, ale ma gdzie mieszkać natomiast wspólny kredyt formalnie obciąża również Ciebie, co oznacza, że żaden bank nie da Ci kolejnego kredytu na zakup innego mieszkania
  • jeżeli sąd w toku postępowania uzna Cię za osobę, która ponosi wyłączną winę za rozkład pożycia małżeńskiego możesz płacić alimenty na rzecz byłego małżonka dożywotnio
  • jeżeli sąd w wyroku rozwodowym ustali zbyt wysokie alimenty na wasze małoletnie dzieci, to z czasem, kiedy dzieci będą rosły a ich potrzeby rozwijały się, będziesz płacił jeszcze więcej. Start z niższego pułapu oznacza mniejsze podwyżki alimentów w przyszłości.
  • dowody na okoliczność winy drugiego małżonka czy też pozwalające na zwiększenie lub zmniejszenie roszczeń alimentacyjnych, których nie przedstawisz w pozwie o rozwód mogą zostać uznane z toku dalszego postępowania za spóźnione, a sąd jest uprawniony do tego, żeby je pominąć
  • braki w zakresie dokumentów rozwodowych spowodują, że rozwód, który mógł zostać orzeczony na pierwszej rozprawie
  • przyznanie drugiemu z rodziców zbyt skromnych kontaktów z dziećmi, może skutkować osłabieniem więzi rodzinnej i sprzyja problemom wychowawczym w późniejszym okresie.

Dlatego najważniejszym zadaniem adwokata w sprawie rozwodowej czy dotyczącej podziału majątku wspólnego jest studzenie emocji Klienta. Bo emocje przysłaniają prawdziwy i rzeczywisty cel postępowania rozwodowego jakim jest prawidłowe ukształtowanie relacji majątkowych i osobistych byłych małżonków po rozwodzie.

Jest to szczególnie istotne w sytuacji, kiedy w sprawę uwikłane są małoletnie dzieci stron lub pojawią się kwestie związane ze wspólnym kredytem. Doskonale pamiętam o tym, że stojąc na sali rozpraw nie zawsze walczę o tu i teraz, ale o to, co będzie kiedy sprawa o rozwód czy podział majątku wspólnego się skończy.

To ważne, bo po zakończeniu sprawy, nasze drogi się rozejdą i nie będę już w stanie zapewnić mojemu Klientowi pomocy czy wsparcia. Zostanie on z tym, co dla niego przygotowałem i wywalczyłem w sprawie sądowej.

 

Jak wygrać sprawę o rozwód i o podział majątku – co radzi Adwokat Katowice?

Całe moje życie zawodowe polega na walce, wygrywaniu i przegrywaniu spraw sądowych (sprawy rozwodowe, dotyczące podziału majątku, ustalenia obowiązku alimentacyjnego czy ustalenia przymusowej rozdzielności majątkowej). Dlatego dobrze zdaję sobie sprawę z tego, że zwycięstwo wymaga przygotowania. Nie tylko od adwokata rozwodowego czy radcy prawnego, ale także od Klienta.

Ponieważ bardzo lubię pisać i dzielić się swoją wiedzą postanowiłem stworzyć tego bloga. Opisuję tu swoje najciekawsze doświadczenia z zakresu spraw o rozwód, odpowiadam na najczęściej pojawiające się pytania o skład wspólnego majątku, czy warunków, które umożliwiają orzeczenie rozwodu, a także przedstawiam swoje spostrzeżenia i wnioski dotyczące praktycznych aspektów związanych z zakończeniem małżeństwa.

W poszczególnych artykułach wyjaśnię Ci ile kosztuje rozwód i ile wynosi opłata sądowa, jak zabrać się do przygotowania pozwu rozwodowego, kiedy sąd może zarządzić eksmisję małżonka, co oznacza zwrot zupełny rozkład pożycia czy też trwały rozkład pożycia i czym różnią się oba zwroty.

Możesz tu przeczytać czy rozwód to unieważnienie małżeństwa, od czego zależy wysokość alimentów, jakie dokumenty przygotować do pozwu o rozwód, czy sąd zawsze jest zobowiązany do orzekania o winie jednego z małżonków, co na temat sprawy rozwodowej mówi kodeks rodzinny, a także, czy do wszystkich spraw rozwodowych na śląsku właściwy jest Sąd Okręgowy Katowice – wydział cywilny rodzinny.

Znajdziesz tu także informacje dotyczące wielu elementów z zakresu podziału majątku począwszy od wyjaśnienia pojęcia rozdzielności majątkowej. Dowiesz się co to jest majątek wspólny i wspólność majątkowa czy wspólność ustawowa. Pokaże Ci jak ustalić składniki majątkowe wchodzące do wspólnego majątku, a także jak będą wyglądały koszty związane z jego wyceną i podziałem na drodze sądowej.

Mam nadzieję, że moje wieloletnie doświadczenie sprawie, że wiedza, którą tu zdobędziesz zapewni Ci większe poczucie bezpieczeństwa, a także spowoduje, że w swojej sprawie o rozwód czy podział majątku będziesz znacznie spokojniejszy i bardziej odporny na stres.

Na pewno nie pokażę ci jak wygrać każdą sprawę o rozwód, ale myślę, że kluczem do tego jest kompleksowa pomoc prawna, dbałość o interesy klienta, obsługa prawna powierzonych zleceń, prowadzenie wszystkich spraw z należytą starannością.  A to akurat mogę Ci zagwarantować, jeśli staniesz się Klientem mojej Kancelarii.

Jak podzielić majątek? - pobierz darmowy poradnik

podział majątku

Blog adwokata o rozwodzie i podziale majątku

adwokat rozwód katowice
#adwokat rozwód #adwokat podział majątku #Katowice adwokat

Piszę tego bloga z myślą o osobach, które mają przed sobą sprawę o rozwód lub podział majątku, w szczególności w miejscowości Katowice. Rozwód jest na tyle skomplikowaną sprawą, że potrzebne jest źródło rzetelnej wiedzy, pochodzące od kogoś, kto w praktyce prowadzi sprawy rodzinne i dobrze zna prawo rodzinne.

W internecie możesz znaleźć wiele informacji na temat rozwodów, alimentów, kontaktów z dziećmi czy podziału majątku. Problem polega na tym, że często są to teksty, czy artykuły przygotowane przez studentów prawa lub prawników, którzy nigdy nie byli na sali sądowej reprezentując interesy swojego Klienta. Skąd takie osoby mają wiedzieć jak wykazać winę współmałżonka, skoro nigdy nie stały na przeciw sądu i przeciwnika wspieranego przez innego adwokata.

Chciałbym też jak najlepiej przygotować Ciebie do spotkania z adwokatem, któremu zlecisz sprawę o rozwód czy podział majątku. Ilość informacji, które uzyskasz od swojego adwokata może być przytłaczająca. Łatwo się w tym wszystkim pogubić i stracić z oczu to, co jest najważniejsze w Twoim indywidualnym przypadku.

Dlatego czytając mojego bloga będziesz mógł poznać podstawowe zasady i rozwiązania związane z rozwodem, czy podziałem wspólnego majątku małżonków.

Poświęć na to tyle czasu, ile potrzebujesz. Przeczytaj uważnie każdy tekst. Zanotuj sobie te kwestie, które budzą Twoje wątpliwości, a także pytania, które zadasz na spotkaniu z adwokatem.

Dzięki temu Twój adwokat będzie mógł szybko przejść od kwestii bardzo ogólnych do szczegółowych zagadnień związanych z Twoim rozwodem.

Adwokat Katowice – Rozwód i podział majątku – na YouTube

W obecnych czasach każda nowoczesna Kancelaria ma swój kanał na YouTubie. Przyznam szczerze, że początkowo występy przed kamerą wymagały ode mnie sporo odwagi, ale teraz przygotowywanie kolejnych filmów sprawia mi coraz większą przyjemność.

Jeżeli interesuje Cię w jaki sposób dochodzi do wydania wyroku rozwodowego, jak napisać pozew rozwodowy, jakie dowody pojawiają się w sprawie o rozwód i podział majątku, a także jak ustalić kiedy między małżonkami nastąpił trwały rozpad pożycia zapraszam Cię do obejrzenia poniższych filmów.

 

adwokat katowice rozwód #Rozwód #Rozwód Katowice
rozwód katowice #Podział Majątku Katowice #Adwokat Katowice Podział Majątku

Kancelaria adwokacka prawa rodzinnego – co zyskujesz zlecając sprawę adwokatowi?

Adwokat lub radca prawny wyjaśni Ci Twoją sytuację prawną. Wskaże możliwe rozwiązania w sprawie, szanse na ich realizację oraz jej koszt. Na tym najczęściej polega pierwsza porada prawna w naszej Kancelarii.

To ważne, bo nie każdą sprawę można zakończyć w ten sam sposób. To, że prawo pozwala na orzeczenie rozwodu z wyłącznej winy jednej ze stron, całkowitego pozbawienia jednego z rodziców władzy rodzicielskiej, zakazu kontaktu z dzieckiem, czy nierównego podziału majątku po rozwodzie wcale nie oznacza, że będzie to możliwe w Twoim przypadku. Lepiej, żebyś dowiedział się o tym zanim jeszcze założysz sprawę o rozwód czy podział majątku, niż z uzasadnienia wyroku sądu po tym jak stracisz bardzo dużo energii, nerwów i pieniędzy na prowadzenie przez kilka lat sprawy, która od początku była niemożliwa do wygrania.

Po zleceniu sprawy naszej Kancelarii to adwokat przygotuje za Ciebie wszelkie potrzebne pisma procesowe konieczne do wszczęcia i prowadzenia sprawy (pozew o rozwód, odpowiedź na pozew o rozwód, wnioski dowodowe, zastrzeżenia do opinii biegłego sądowego itp.) i złoży je do sądu. Wykorzystamy wszystkie możliwości wskazane w Kodeksie Postępowania Cywilnego i zapewnimy rzetelną pomoc prawną.

Sekretariat Kancelarii będzie przyjmował całą korespondencję dotyczącą Twojej sprawy o rozwód (zarówno od sądu jak i od przeciwnika). Otrzymasz ją od nas mailem i będziesz mógł skonsultować jej treść i znaczenie z Twoim adwokatem.

Adwokat z mojej Kancelarii będzie przy Tobie na każdej rozprawie. Będzie w Twoim imieniu rozmawiał z sądem, z Twoim przeciwnikiem, będzie zadawał pytania świadkom i biegłym sądowym. Po rozprawie wyjaśni Ci jak wypadło przesłuchanie świadków i jakie znacznie dla sprawy będą miały złożone przez nich zeznania. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedział, czy sprawa idzie w dobrym, czy w złym kierunku. Czy Twoje żądania i wnioski mają szanse na przychylną reakcję ze strony sądu i czy warto próbować zakończyć sprawę w trybie ugodowym, czy do końca obstawać przy swoim. Decydując nie będziesz sam. Musisz liczyć się z tym, że rozwód stanowi sposób zakończenia małżeństwa, ale to także brama do nowego i lepszego życia. Będzie nami miło, jeżeli zechcesz przejść przez nią razem z nami. Pamiętaj, że sprawę o rozwód możesz poprowadzić samodzielnie. Nie ma obowiązku zatrudniania do tego celu adwokata. Na blogu przygotowałem kiedyś dosyć długi tekst na ten temat – znajdziesz go tutaj. Mam nadzieję, że pomoże Ci on podjąć trafną decyzję. Więcej:

Rozwód w Katowicach – adwokat i radca prawny Kancelaria Klisz

Jeżeli szukasz w Katowicach lub w innym mieście na Śląsku adwokata, który poprowadzi Twoją sprawę rozwodową możesz skorzystać z usług naszej Kancelarii. Przyjmujemy zlecenia polegające na prowadzeniu spraw

rodzinnych:

Szczegóły dotyczące zasad i kosztów współpracy, a także tego jak wyglądają porady prawne możesz uzyskać pod numerem telefonu: 32 321 02 84

adwokaci rozwód katowice #Adwokaci Katowice #Rozwody Katowice

Adwokat Rozwodowy Katowice - Kancelaria adwokacka Prawa Rodzinnego

Nasze biuro

Napisz do NAS