fbpx

  • Wrocław
  • Poznań
  • Gdańsk

+ 71 740 50 00

Obsługa klienta

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Godziny otwarcia

Blog adwokata Iwo Klisz z Wrocławia

Czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć

o prawnych aspektach rozwiązania małżeństwa

O mnie

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalistów od spraw o rozwód, podział majątku i alimenty

więcej …

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14
tel. 669 452 900

Biuro we Gdańsku
ul. Czopowa 14/20
tel. 669 221 900

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

O blogu

Wiedza i doświadczenie pozwolą Ci uzyskać przewagę w trakcie sprawy o rozwód czy podział majątku.

To od Ciebie zależy, czy wykorzystasz ją zmierzając do rozwiązania siłowego i uzyskania korzystnego tylko dla Ciebie wyroku, czy też doprowadzisz do zawarcia uwzględniającej interesy obu stron i akceptowanej przez nie ugody.

Zacznij jednak od tego, żeby zyskać przewagę, a o tym właśnie jest mój blog.

Główne Tematy

Moje pozostałe blogi

Ile trwa sprawa o rozwód?

Postępowanie rozwodowe, jak większość postępowań sądowych jest dosyć rozciągnięte w czasie. Długość tego postępowania zależy też od tego, czy małżonkowie rozstają się bez orzekania o winie, czy też podejmowane są starania zmierzające do wykazania winy jednego z małżonków.

Od złożenia pozwu do dnia pierwszej rozprawy upływa z reguły okres 2 do 4 miesięcy. W tym czasie pozew doręczany jest drugiemu małżonkowi, który może wnieść odpowiedź na pozew o rozwód i przedstawić w niej swoje stanowisko. Może również zażądać rozwodu lub też wnieść o oddalenie powództwa.

Dobrze przemyślany pozew wyświetlający wszystkie okoliczności świadczących o całkowitym i trwałym rozkładzie pożycia może spowodować wydanie wyroku rozwodowego już na pierwszej rozprawie. Będzie to w większości przypadków dotyczyć sytuacji, w której strony nie będą dążyć do ustalenia tego, który z małżonków jest winy rozpadu małżeństwa.

Wyrok rozwody można także uzyskać na pierwszej rozprawie kiedy okoliczności do wyłącznej winy jednego z małżonków nie budzą większych wątpliwości, a winny małżonek nie kwestionuje swojej odpowiedzialności za rozpad pożycia (np. jeśli małżeństwo rozpadło się w wyniku przyznanej przez winnego małżonka zdrady).

W niektórych przypadkach, kiedy strony posiadają małoletnie i stosunkowo małe dzieci sprawa rozwodowa może się przeciągnąć jeśli sąd będzie chciał uzyskać opinię biegłych co do tego, któremu z rodziców powierzyć pełną władzę rodzicielską nad dziećmi.

W przypadku, gdy pomiędzy małżonkami istnieje spór co to tego, kto jest winny rozpadu pożycia sprawa rozwodowa może trwać naprawdę długo. Wszystko zależy od ilości zaoferowanych dowodów. Czasem, gdy np. strona korzystała z usług detektywa, wystarczy przeprowadzenie dowodu z oględzin nagrania lub zdjęcia, na którym zarejestrowania fakt niewierności jednego z małżonków i przesłuchanie detektywa. Zdarza się jednak i tak, że winę można wykazać tylko za pomocą przesłuchań są znajomych, rodziny, sąsiadów i itd. W takim wypadku postępowanie rozwodowe może ciągnąć się przez 2 – 3 lata.

Uzyskanie wyroku rozwodowego wydanego przez Sąd Okręgowy nie zawsze oznacza zakończenie postępowania. Istnieje możliwość złożenia apelacji do Sadu Apelacyjnego, co przedłuża postępowanie mniej więcej o kolejne 6 miesięcy.

pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz

Mam nadzieję, że wyjaśniłem Tobie kilka rzeczy. Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku (Facebook adwokat Wrocław). Dla Ciebie to tylko "kliknięcie", a dla mnie to dowód, że moja praca jest przydatna, co daje mi motywację do dalszego pisania :)

Poradzisz sobie na sali sądowej?

Kancelaria Klisz i Wspólnicy - doświadczeni adwokaci i radcowie prawni

adwokat wrocław

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14

Biuro we Gdańsku
ul. Czopowa 14/20

tel. kom. 695 560 425
tel. 71 740 50 00

e-mail: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl
strona www: adwokat-wroclaw.biz.pl

O KANCELARII

Zespół Kancelarii „Klisz i Wspólnicy” to doświadczeni, energiczni i ambitni prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym.

Zakończenie małżeństwa niesie za sobą wiele istotnych i skomplikowanych zagadnień prawnych. Wzajemne rozliczenia, kredyty, kontakty z dziećmi, alimenty, kwestie mieszkaniowe i wiele, wiele więcej.

Nasi prawnicy pozwolą Ci nie tylko zrozumieć te zagadnienia, ale także korzystając ze zdobytego doświadczenia w tego typu sprawach – właściwie je ocenić.

Nasi Klienci polecają nas przede wszystkim za skuteczność, wytrwałość i zaangażowanie w prowadzone sprawy i realizowane zlecenia. Zapoznaj się z opiniami o naszej Kancelarii – Opinie

JAK MOŻEMY CI POMÓC?
  • UDZIELAMY PORAD PRAWNYCH W SIEDZIBIE KANCELARII ORAZ PRZEZ INTERNET
  • REPREZENTUJEMY KLIENTÓW W SĄDACH W SPRAWACH O ROZWÓD I SEPARACJĘ
  • PROWADZIMY SPRAWY O ALIMENTY I KONTAKTY Z DZIEĆMI
  • WSPIERAMY KLIENTÓW PODCZAS NEGOCJACJI DOTYCZĄCYCH PODZIAŁU MAJĄTKU MAŁŻONKÓW
  • PRZYGOTOWUJEMY UMOWY O PODZIAŁ MAJĄTKU WSPÓLNEGO MAŁŻONKÓW
  • PROWADZIMY POSTĘPOWANIA SĄDOWE O PODZIAŁ MAJĄTKU

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat iwo klisz | Wszystko co powinieneś wiedzieć o rozwodzie, alimentach i podziale majątku