rozwód i podział majątku adwokat

Adwokat rozwód i podział majątku Warszawa

Adwokat o specjalności rozwód, podział majątku Warszawa.

Nazywam się Iwo Klisz i od wielu lat wykonuję zawód adwokata. Jestem wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Iwo Klisz i Wspólnicy, posiadającej kilka siedzib na terenie całej Polski. Każda z nich zrzesza wykwalifikowanych specjalistów do spraw o rozwód i podział majątku – adwokatów i radców prawnych, którzy – podobnie jak ja – prowadzą rozprawy nie dlatego, że jest to ich praca, ale dlatego, że to lubią. Charakteryzują się wytrwałością, dociekliwością, są twardymi negocjatorami i każdego dnia robią wszystko, aby zmienić życie ludzi na lepsze.

Podział majątku wspólnego po ustaniu wspólności majątkowej jest jedną z bardziej skomplikowanych kwestii – podobnie jak postępowanie rozwodowe, w którym obie strony, dotychczas dzielące życie postanawiają pójść osobnymi drogami. Niezależnie od tego, czy wniosek o rozwód zostaje złożony przez jednego z małżonków, czy oboje z nich – zdaję sobie sprawę z tego, że prowadzenie spraw rozwodowych wymaga nie tylko doświadczenia czy w pełni indywidualnego podejścia, ale także gotowości do wysłuchania klienta i – w razie potrzeby – zaoferowania mu niezbędnego wsparcia.

Podział majątku wspólnego po rozwodzie czy poprowadzenie sprawy rozwodowej to kwestie, które są specjalnością mojej Kancelarii. Mogę Ci obiecać, iż zrobimy wszystko, aby uczynić cały proces postępowania rozwodowego możliwie szybkim, mniej skomplikowanym i bolesnym. Oddaję Ci do dyspozycji zespół złożony z dziesięciu adwokatów i radców prawnych – zapomnij o sprawach prowadzonych przez asystentów czy aplikantów!

Co mogę Ci opowiedzieć o sobie i swojej Kancelarii?

Podział majątku adwokat Warszawa – sprawy rozwodowe

Po pierwsze i najważniejsze: każdy klient jest dla mnie przede wszystkim człowiekiem, posiadającym swoje troski, obawy oraz sugestie dotyczące tego, jakie cele chce osiągnąć poprzez rozwód czy w trakcie podziału majątku. Niezależnie od tego, jakie są Twoje dotychczasowe doświadczenia ze światem prawników, chciałbym Cię zapewnić o tym, że pomimo wieloletniego doświadczenia – dla mnie każdy klient jest wyjątkowy.

adwokat warszawa rozwód

Biuro w Warszawie
ul. Zamieniecka 62/64

tel. kom. 695 560 425

email: [email protected]

 

Majątek wspólny, majątek osobisty, ustalenie władzy rodzicielskiej, rozwód… Kto będzie Cię reprezentował w sprawach rozwodowych?

Przede wszystkim jednak: nigdy nie odpuszczają i starają się wykorzystać każdą z możliwości, aby umożliwić klientom satysfakcjonujące zakończenie. Jednym ze specjalistów współpracujących z naszą kancelarią jest adwokat Sylwester Cekała, który na walkach o ustanowienie rozdzielności majątkowej, istotne dla klientów przedmioty majątkowe przynoszące dochód, składniki majątku osobistego obojga małżonków czy szybki i możliwie bezbolesny rozwód, prowadzi każdego dnia, a oprócz tego oferuje rzetelne porady prawne. To specjalista, który nie pozwoli na to, aby sąd, dzieląc majątek wspólny, pokrzywdził jednego z małżonków, będącego jego klientem.

Brzmi prosto i pięknie, prawda? Niestety – nie będę Cię okłamywał. Nie z każdego wyniku rozprawy będziesz zadowolony. Nie zawsze potrwa ona jedynie dwa lub trzy posiedzenia sądu. Choć chciałbym Ci to zagwarantować, nie jest to możliwe. Kwestie podziału majątku osobistego i wspólnego, rozdzielności majątkowej czy problemy w trakcie trwania małżeństwa powodowane przez jednego z małżonków, rzutujące na ostateczny wynik rozwodu mogą znacznie skomplikować cały proces. A sędzia – jako człowiek dokładnie taki sam, jak Ty czy ja, również może nie mieć humoru danego dnia, gdyż po prostu wstał lewą nogą… Obiecam Ci jednak, że zrobię wszystko, aby doszło do takiego podziału majątku wspólnego, który będzie dla Ciebie możliwie najbardziej korzystny, jak to powinna uczynić dobra kancelaria radcy prawnego czy adwokata, prowadzącego sprawy rozwodowe z orzekaniem o winie czy bez niego.

Wniosek o podział majątku, władza rodzicielska i inne kwestie

Adwokat – podział majątku – dlaczego my? Bardzo dobrze, że się nad tym zastanawiasz. To znaczy, że chcesz poprosić o pomoc kogoś, kto wie co robi i w jakim celu to czyni. Kogoś, kto zawalczy o słuszny finał Twojej sprawy.

Dzień ustania wspólności majątkowej… dniem szczęśliwym? Spróbujmy! Zawsze będę zadawać pytanie: a może warto zawrzeć ugodę i dokonać podziału majątku wspólnego w najbardziej bezbolesny sposób? Czasem jest to bardzo korzystne rozwiązanie, które eliminuje jakiekolwiek ryzyko (nie lubię grać w ruletkę i liczyć na łut szczęścia) i pozwala na podział majątku po rozwodzie, który jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami. A zapewniam, ani mnie, ani moim współpracownikom nie brakuje talentu w sztuce perswazji czy negocjacji. Zapytam także, czy na pewno nastąpił trwały rozkład pożycia małżeńskiego, bo może uda się coś jeszcze zmienić? Dobry adwokat rozwodowy nie boi się trudnych pytań i zawsze słucha udzielonych odpowiedzi.

Ta zaś powstała setki, jeśli nie tysiące lat temu. Pewnie nie jesteś osobą pokojowo nastawioną, która chciałaby zawszeć układ. Szczególnie, jeśli żona Cię zdradziła, czy mąż zostawił Cię z dziećmi i w dodatku odmawia oddania Ci rzeczy nabytej w czasie trwania wspólności ustawowej, chociaż przecież doskonale wiesz, że przedmioty majątkowe nabyte po ślubie, nie wchodzą już w skład majątku osobistego, a dołączają do szerokiego grona ruchomości i nieruchomości w majątku wspólnym. Wcale Ci się nie dziwię. Chcę jedynie wspólnie z Tobą ustalić, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze. Pamiętaj, że doprowadziliście do powstania majątku wspólnego we dwoje i nikt nie powinien bezkarnie Ci go odebrać – podobnie jak pozbawić możliwości wychowania dziecka.

Adwokat podział majątku, sprawa rozwodowa – dlaczego jeszcze pomożemy w uzyskaniu orzeczenia rozwodu?

Wielu adwokatów i radców prawnych mówi, że sprawy karne są wymagające – choć zarazem najbardziej emocjonujące. Ja sądzę zgoła inaczej. To przede wszystkim sprawy rodzinne potrzebują od nas największej dawki uwagi, zrozumienia oraz rozpatrzenia jednej kwestii z wielu perspektyw. Co więcej, pomagając żonie, czy mężowi dotrzeć do chwili ustania wspólności ustawowej, czyli rozwodu, musimy wziąć pod uwagę nie tylko dobro naszego klienta, ale również jego dzieci. Zakończenie związku z drugim dorosłym bez orzekania o winie w wyroku rozwodowym lub z nim nigdy nie wiąże się z tym, że przestaniesz pełnić rolę rodzica.

Skład majątku wspólnego w trakcie trwania wspólności majątkowej – podział zgodny z zasadami współżycia społecznego i… wypracowany specjalnie dla Ciebie

Musisz wiedzieć, że czasem orzeczenie rozwodu byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. W trosce o dobro majątku osobistego każdego ze swoich klientów staram się poprowadzić negocjacje w taki sposób, aby doprowadzić do ugody, która uwzględni interesy Twoje, Twojego już wkrótce byłego małżonka oraz – przede wszystkim – Waszego dziecka. Podczas, gdy sprawa sądowa może się zakończyć różnie, wypracuję dla Ciebie takie rozwiązanie, z którego wszyscy będziemy zadowoleni. Pamiętaj: zwycięzcą będzie także Twój syn czy Twoja córka, Twoje dorosłe lub małoletnie dzieci, dzięki temu że razem stworzymy ugodę, która zmieni Wasze życie na lepsze.

Może to zabrzmieć nieskromnie, ale jest prawdziwe. Jestem świetnym negocjatorem, który „zasiadając do stołu” zawsze ma w rękawie mnóstwo atutów, nie zaś przypadkowo otrzymane karty.

 

Czy to podział majątku wspólnego, czy rozwód – w każdej sprawie rozwodowej największą zaletą będzie dobra sytuacja procesowa i – jeśli będzie taka konieczność – dobrze przeprowadzone postępowanie dowodowe, które zawsze nadzoruję. Lepsza, niż ta, którą ma obecnie druga strona postępowania. Czy chciałbyś negocjować z osobą, która już na starcie znajduje się na przegranej pozycji? Ja zdecydowanie nie – dlatego właśnie, chroniąc interesy klientów, nigdy nie dopuszczam do takiej sytuacji, aby już na „dzień dobry” druga strona była górą. Mogę zapewnić Ci przewagę, dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu, którymi każdego dnia dzielę się na spotkaniach ze swoimi klientami oraz na swoich blogach. Sprawdź także: Rozwód Wrocław

Jeśli zaczynasz z dobrą pozycją procesową, a rozprawa będzie nie do uniknięcia – sąd wyda wyrok, który będzie korzystny dla Ciebie. Najpierw jednak wspólnie przekonamy się, czy uda się nam zawrzeć korzystną ugodę.

 

 

Jak podzielić majątek? - pobierz darmowy poradnik

adwokat warszawa podział majątku

Postępowanie sądowe – podział majątku Warszawa – podział majątku wspólnego 

adwokat rozwód warszawa
#adwokat rozwód #adwokat podział majątku

Przy podziale majątku, dotychczas będącego czymś oczywistym we wspólnym gospodarstwie domowym, trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo czynników, które finalnie przesądzą o wyniku sprawy. Dlatego właśnie tak ważna jest pomoc kogoś, kto posiada odpowiednią dawkę wiedzy i doświadczenia, a także dysponuje otwartym umysłem, potrafiącym spojrzeć na sprawę profesjonalnym i chłodnym okiem. Mecenasa, będącego osobą z zewnątrz, który niejednokrotnie rozwiązywał już sprawy, które pozornie – dla osoby bardzo zaangażowanej emocjonalnie w całą sytuację – wydają się być nie do rozwiązania. Przedmioty majątkowe nabyte w trakcie trwania małżeństwa, od których jeden z małżonków nie chce odstąpić, problem z właściwym podziałem opieki nad dzieckiem czy kwestia tego, któremu z Was należy się dotychczas Wasze wspólne mieszkanie? Nie musisz się tym martwić, ponieważ stoimy po Twojej stronie.

Wspólność majątkowa a podział majątku po rozwodzie – kancelaria adwokacka

W czasie trwania małżeństwa zarówno Ty, jak i Twój były małżonek czy małżonka wspólnie dbacie o zgromadzenie wszystkich niezbędnych do codziennej egzystencji dóbr. Ciężko pracujesz, odkładając pieniądze na wymarzone mieszkanie czy samochód. Remontujesz dom i wyposażasz do, tworząc wnętrze rodem z magazynów. Przecież nie chciałbyś stracić czegoś, do czego od dłuższego czasu dążysz. Jak do tego nie dopuścić? Tak naprawdę nie musisz się nad tym zastanawiać, ponieważ chętnie Ci podpowiem.

 

Rozwód i podział majątku – YouTube

Teraz każdy nowoczesny prawnik czy adwokat ma swój kanał na YouTubie. Na początku występy przed kamerą wymagały ode mnie sporo odwagi, ale teraz przychodzi mi to dużo łatwiej, a nawet sprawia przyjemność.

Jeżeli interesuje Cię w jaki sposób dochodzi do wydania wyroku rozwodowego, jak napisać pozew rozwodowy, jakie dowody pojawiają się w sprawie o rozwód i podział majątku, a także jak ustalić kiedy między małżonkami nastąpił trwały rozpad pożycia zapraszam Cię do obejrzenia poniższych filmów.

podział majątku warszawa #Rozwód #Rozwód Katowice
rozwód warszawa #Podział Majątku Katowice #Adwokat Katowice Podział Majątku

Jak przygotować się do podziału majątku wspólnego i rozwodu?

Jak uzyskać dobry wyrok rozwodowy? Sporządzenie pozwu przez profesjonalistę to tylko pierwszy krok. Nie mam zamiaru prawić Ci banałów o tym, że wystarczy spokojne podejście do sprawy i wszystko będzie dobrze, a podział majątku wspólnego czy sprawa rozwodowa przebiegną miło i gładko. Podstawową zaletą dobrego prawnika jest fakt, że zawsze przedstawia on klientowi faktyczny obraz sytuacji i szuka najlepszych rozwiązań. Zatem: być może momentami będzie trudno. Być może ogarną Cię chwile zwątpienia czy wrażenie, że nie dasz rady przez to wszystko przejść. Pamiętaj jednak, że mając po swojej stronie zespół kilkunastu prawników, którzy będą dla Ciebie walczyć… tak naprawdę nie musisz obawiać się rezultatów.

Podział majątku wspólnego – prawnik rozwodowy Warszawa

Wspomniałem już, że jestem twardym negocjatorem, prawda? Mam więc nadzieję, że udało mi się Ciebie przekonać, że podstawą sprawiedliwego podziału majątku wspólnego i rozwodu bez większych komplikacji jest pomoc kancelarii prawnej, która wie, do czego dąży. Zlecenie podziału majątku czy opieki nad dziećmi przypadkowej osobie może mieć przykre konsekwencje, których skutki będą widoczne przez wiele lat. Dla Ciebie, drugiej strony, dzieci… a tego przecież nie chcemy. Pamiętasz ten zabawny filmik, który kilka lat temu stał się hitem Internetu?

„-Kim jesteś?

-Jestem zwycięzcą!”

Chętnie pomogę Ci w tym, abyś po zakończeniu sprawy mógł powiedzieć to samo.

adwokat podział mająku warszawa

#Adwokaci Warszawa #Rozwody Warszawa

Adwokat Rozwodowy WARSZAWA

Nasze biuro

Napisz do NAS