fbpx

  • Wrocław
  • Poznań
  • Gdańsk

+ 71 740 50 00

Obsługa klienta

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Godziny otwarcia

Blog adwokata Iwo Klisz z Wrocławia

Czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć

o prawnych aspektach rozwiązania małżeństwa

O mnie

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalistów od spraw o rozwód, podział majątku i alimenty

więcej …

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14
tel. 669 452 900

Biuro we Gdańsku
ul. Czopowa 14/20
tel. 669 221 900

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

O blogu

Wiedza i doświadczenie pozwolą Ci uzyskać przewagę w trakcie sprawy o rozwód czy podział majątku.

To od Ciebie zależy, czy wykorzystasz ją zmierzając do rozwiązania siłowego i uzyskania korzystnego tylko dla Ciebie wyroku, czy też doprowadzisz do zawarcia uwzględniającej interesy obu stron i akceptowanej przez nie ugody.

Zacznij jednak od tego, żeby zyskać przewagę, a o tym właśnie jest mój blog.

Główne Tematy

Moje pozostałe blogi

Podział majątku po rozwodzie – poradnik KROK PO KROKU

Jak podzielić majątek po rozwodzie – czyli PIERWSZY KROK

Podziału majątku można dokonać przed rozwodem, w czasie rozwodu, jednak z mojego doświadczenia wynika, że najczęściej strony decydują się na ten krok dopiero po rozwodzie.

Często rozpoczęcie spraw majątkowych jeszcze w czasie rozwodu jest bardziej korzystne dla rozwodzących się stron. Jeśli nie planujesz czekać i chcesz podzielić majątek wcześniej zapoznaj się z poniższymi wpisami:

Podział majątku po rozwodzie – od czego zacząć?

Jeśli w Twoim przypadku wyrok rozwodowy już zapadł, a pomiędzy Wami istnieje rozdzielność majątkowa, zapoznaj się z przygotowanym przeze mnie poradnikiem. Krok po kroku wyjaśnię Ci jak przeprowadzić podział majątku po rozwodzie.

Trzeba zacząć od tego, że możesz podzielić się majątkiem po rozwodzie na dwa sposoby. Pierwszym jest zawarcie ugody z byłym małżonkiem, a drugim sprawa sądowa.

Rozwiązanie ugodowe jest po pierwsze znacznie szybsze, po drugie tańsze. Po trzecie właściwie i profesjonalnie przeprowadzone negocjacje, mogą przynieść Ci więcej korzyści, niż długie postępowanie sądowe. Dlatego przeczytaj, co mam Ci do powiedzenia na ten temat, zanim zdecydujesz się na skierowanie sprawy do sądu.

Pamiętaj: Niektórzy ludzie naprawdę zawierają ugody dotyczące podziału majątku po rozwodzie

Jeśli myślisz, że zawarcie ugody w Twoim wypadku jest wykluczone, bo były małżonek na pewno na nic się nie zgodzi, możesz być w błędzie. Wiele osób też myślało w ten sposób, a ostatecznie udało im się zawierać ugody. Może Twojemu przeciwnikowi po prostu potrzeba trochę motywacji?

Dopóki podział majątku po rozwodzie jest dla przeciwnika rzeczą tak odległą, że aż abstrakcyjną, może unikać z rozmowy na ten temat. Dlatego chcąc skłonić go do zawarcia ugody musisz mu pokazać, że podział majątku i ewentualna sprawa sądowa, wiszą na przysłowiowym włosku.

Daj mu do zrozumienia, że to realny i pilny problem i wyślij wezwanie do podziału majątku wspólnego. Na moim blogu znajdziesz wzór takiego wezwania, który będziesz mógł wykorzystać w swojej sprawie.

Jeśli uznasz to za stosowne, mogę pomóc Ci przygotować takie wezwanie i wysłać je w Twoim imieniu do przeciwnika. Z reguły wezwanie podpisane przez adwokata robi zrobi na nim większe wrażenie, ale równie dobrze możesz zrobić to samodzielnie.

Jeśli nie ugoda, to co?

O tym co jak powinno wyglądać takie wezwanie do ugodowego podziały majątku po rozwodzie opowiem Ci w kolejnym wpisie. Pamiętaj, że jeśli nie uda Ci się zawrzeć ugody zawsze możesz wystąpić do sądu i tam toczyć długą walkę, o każdy składnik majątku wspólnego. Co więcej, takie wezwanie jest potrzebne do rozpoczęcia sprawy w sądzie.

Nie obawiaj się, jeśli sprawa ostatecznie trafi do sądu, Twoje wcześniejsze propozycje ugodowe nie będą dla Ciebie wiążące.

Przeciwnik nie będzie mógł powoływać się na to, że w ramach negocjacji ugodowych zgodziłeś/aś się nie dochodzić określonych roszczeń, czy kwot. Jeśli ostatecznie do ugody nie doszło, Twoje propozycje tracą aktualność. Nie oznacza to jednak, że nie możesz ich ponowić w sprawie sądowej i doprowadzić do zawarcia ugody sądowej w sprawie o podział majątku po rozwodzie. Jednak o tym również napiszę w innym miejscu.

PORADNIK PODZIAŁ MAJĄTKU KROK PO KROKU:

pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz

Mam nadzieję, że wyjaśniłem Tobie kilka rzeczy. Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku (Facebook adwokat Wrocław). Dla Ciebie to tylko "kliknięcie", a dla mnie to dowód, że moja praca jest przydatna, co daje mi motywację do dalszego pisania :)

Poradzisz sobie na sali sądowej?

Kancelaria Klisz i Wspólnicy - doświadczeni adwokaci i radcowie prawni

adwokat wrocław

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14

Biuro we Gdańsku
ul. Czopowa 14/20

tel. kom. 695 560 425
tel. 71 740 50 00

e-mail: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl
strona www: adwokat-wroclaw.biz.pl

O KANCELARII

Zespół Kancelarii „Klisz i Wspólnicy” to doświadczeni, energiczni i ambitni prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym.

Zakończenie małżeństwa niesie za sobą wiele istotnych i skomplikowanych zagadnień prawnych. Wzajemne rozliczenia, kredyty, kontakty z dziećmi, alimenty, kwestie mieszkaniowe i wiele, wiele więcej.

Nasi prawnicy pozwolą Ci nie tylko zrozumieć te zagadnienia, ale także korzystając ze zdobytego doświadczenia w tego typu sprawach – właściwie je ocenić.

Nasi Klienci polecają nas przede wszystkim za skuteczność, wytrwałość i zaangażowanie w prowadzone sprawy i realizowane zlecenia. Zapoznaj się z opiniami o naszej Kancelarii – Opinie

JAK MOŻEMY CI POMÓC?
  • UDZIELAMY PORAD PRAWNYCH W SIEDZIBIE KANCELARII ORAZ PRZEZ INTERNET
  • REPREZENTUJEMY KLIENTÓW W SĄDACH W SPRAWACH O ROZWÓD I SEPARACJĘ
  • PROWADZIMY SPRAWY O ALIMENTY I KONTAKTY Z DZIEĆMI
  • WSPIERAMY KLIENTÓW PODCZAS NEGOCJACJI DOTYCZĄCYCH PODZIAŁU MAJĄTKU MAŁŻONKÓW
  • PRZYGOTOWUJEMY UMOWY O PODZIAŁ MAJĄTKU WSPÓLNEGO MAŁŻONKÓW
  • PROWADZIMY POSTĘPOWANIA SĄDOWE O PODZIAŁ MAJĄTKU

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat iwo klisz | Wszystko co powinieneś wiedzieć o rozwodzie, alimentach i podziale majątku