fbpx

  • Wrocław
  • Poznań
  • Gdańsk

+ 71 740 50 00

Obsługa klienta

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Godziny otwarcia

Blog adwokata Iwo Klisz z Wrocławia

Czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć

o prawnych aspektach rozwiązania małżeństwa

O mnie

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalistów od spraw o rozwód, podział majątku i alimenty

więcej …

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14
tel. 669 452 900

Biuro we Gdańsku
ul. Czopowa 14/20
tel. 669 221 900

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

O blogu

Wiedza i doświadczenie pozwolą Ci uzyskać przewagę w trakcie sprawy o rozwód czy podział majątku.

To od Ciebie zależy, czy wykorzystasz ją zmierzając do rozwiązania siłowego i uzyskania korzystnego tylko dla Ciebie wyroku, czy też doprowadzisz do zawarcia uwzględniającej interesy obu stron i akceptowanej przez nie ugody.

Zacznij jednak od tego, żeby zyskać przewagę, a o tym właśnie jest mój blog.

Główne Tematy

Moje pozostałe blogi

Wina w rozkładzie pożycia i opieka nad dzieckiem, a podział majątku

Bardzo często tłumaczę Klientom, że poszczególne zagadnienia rozstrzygane w sprawie o rozwód i podział majątku nie są ze sobą powiązane. Sąd analizuje poszczególne kwestie oddzielnie.

Dla przykładu:

Małżonek, który dopuścił się zdrady małżeńskiej zostanie prawdopodobnie uznany za winnego rozpadu związku małżeńskiego. Nie oznacza to jednak automatycznie, że zostanie mu ograniczona władza rodzicielska lub że zostaną mu ograniczone kontakty z dzieckiem (chyba, że zasłużył sobie na to innym zachowaniem.)

Stwierdzenie wyłącznej winy w zakresie rozpadu małżeństwa nie ma również bezpośredniego i automatycznego przełożenia na podział majątku. Dotyczy to zarówno ustalenia wielkości udziałów w tym majątku, jak i podziału poszczególnych jego składników.

Oczywiście możemy sobie wyobrazić sytuację, kiedy zachowanie małżonka będzie miało wpływ na kilka kwestii rozpatrywanych przez Sąd w sprawie o rozwód i podział majątku. Np. małżonek chętnie oddający się pijaństwu, hazardowi i zażywający narkotyki i jednocześnie zupełnie lekceważący obowiązki rodzinne i rodzicielskie może zostać uznany za wyłącznie winnego rozpadu związku, może zostać pozbawiony władzy rodzicielskiej i kontaktu z dziećmi, a także w ramach podziału majątku sąd może ustalić, że należy mu się mniejszy udział w majątku wspólnym. Takie rozstrzygnięcia mogą zapaść dlatego, że jego zachowanie ma wpływ na wszystkie rozważane przez Sąd aspekty.

Tymczasem zachowanie małżonka niewiernego takiego wpływu nie ma na większość z nich, a jedynie na rozkład winy w rozpadzie pożycia (i to też nie zawsze).

[contact-form-7 id=”1360″ title=”Szybki kontakt_copy”]

Czy jednak kwestie rozstrzygane przez Sąd w toku tych spraw zawsze pozostają wobec siebie niezależne?

Przynajmniej w jednym wypadku tak nie jest. Chodzi tu o związek rozstrzygnięcia o władzy rodzicielskiej z podziałem majątku. Otóż jeśli małżonkowie będą pozostawać w sporze co do tego, któremu z nich przyznać na własność np. mieszkanie, w którym dotychczas zamieszkiwali, to sąd najczęściej przyzna je tej osobie, która sprawuje władzę rodzicielską na dziećmi. W takim wypadku orzeczenie o władzy rodzicielskiej będzie miało przełożenie na wynik sprawy o podział majątku.

Pozdrawiam
adwokat Iwo Klisz
Kancelaria adwokacka Wrocław

Więcej o mnie:
Kim jestem?
Co mogę dla Ciebie zrobić?

Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku (Facebook adwokat Wrocław). Dla Ciebie to tylko „kliknięcie”, a dla mnie to dowód, że moja praca jest przydatna, co daje mi motywację do dalszego pisania 🙂
[fb_button]

[contact-form-7 id=”734″ title=”Szybki kontakt”]

pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz

Mam nadzieję, że wyjaśniłem Tobie kilka rzeczy. Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku (Facebook adwokat Wrocław). Dla Ciebie to tylko "kliknięcie", a dla mnie to dowód, że moja praca jest przydatna, co daje mi motywację do dalszego pisania :)

Poradzisz sobie na sali sądowej?

Kancelaria Klisz i Wspólnicy - doświadczeni adwokaci i radcowie prawni

adwokat wrocław

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14

Biuro we Gdańsku
ul. Czopowa 14/20

tel. kom. 695 560 425
tel. 71 740 50 00

e-mail: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl
strona www: adwokat-wroclaw.biz.pl

O KANCELARII

Zespół Kancelarii „Klisz i Wspólnicy” to doświadczeni, energiczni i ambitni prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym.

Zakończenie małżeństwa niesie za sobą wiele istotnych i skomplikowanych zagadnień prawnych. Wzajemne rozliczenia, kredyty, kontakty z dziećmi, alimenty, kwestie mieszkaniowe i wiele, wiele więcej.

Nasi prawnicy pozwolą Ci nie tylko zrozumieć te zagadnienia, ale także korzystając ze zdobytego doświadczenia w tego typu sprawach – właściwie je ocenić.

Nasi Klienci polecają nas przede wszystkim za skuteczność, wytrwałość i zaangażowanie w prowadzone sprawy i realizowane zlecenia. Zapoznaj się z opiniami o naszej Kancelarii – Opinie

JAK MOŻEMY CI POMÓC?
  • UDZIELAMY PORAD PRAWNYCH W SIEDZIBIE KANCELARII ORAZ PRZEZ INTERNET
  • REPREZENTUJEMY KLIENTÓW W SĄDACH W SPRAWACH O ROZWÓD I SEPARACJĘ
  • PROWADZIMY SPRAWY O ALIMENTY I KONTAKTY Z DZIEĆMI
  • WSPIERAMY KLIENTÓW PODCZAS NEGOCJACJI DOTYCZĄCYCH PODZIAŁU MAJĄTKU MAŁŻONKÓW
  • PRZYGOTOWUJEMY UMOWY O PODZIAŁ MAJĄTKU WSPÓLNEGO MAŁŻONKÓW
  • PROWADZIMY POSTĘPOWANIA SĄDOWE O PODZIAŁ MAJĄTKU

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat iwo klisz | Wszystko co powinieneś wiedzieć o rozwodzie, alimentach i podziale majątku