adwokat Iwo Klisz

O mnie

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalistów od spraw o rozwód, podział majątku i alimenty

więcej …

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro we Wrocławiu

ul. Kazimierza Wielkiego 1
(Budynek TIMES)
tel. 695 560 425

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30
tel. 695 560 425

Biuro w Poznaniu
ul. Dominikańska 7/4
tel. 695 560 425

Biuro w Gdańsku
ul. Kartuska 31c/1
tel. 695 560 425

Biuro w Warszawie
ul. Zamieniecka 62/64
tel. 695 560 425

Biuro w Bydgoszczy
ul. Gdańska 7
tel. 695 560 425

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

O blogu

Wiedza i doświadczenie pozwolą Ci uzyskać przewagę w trakcie sprawy o rozwód czy podział majątku. To od Ciebie zależy, czy wykorzystasz ją zmierzając do rozwiązania siłowego i uzyskania korzystnego tylko dla Ciebie wyroku, czy też doprowadzisz do zawarcia uwzględniającej interesy obu stron i akceptowanej przez nie ugody. Zacznij jednak od tego, żeby zyskać przewagę, a o tym właśnie jest mój blog.

Jak podzielić majątek? - pobierz darmowy poradnik

Główne Tematy

Wniosek o podział majątku wspólnego – opłata

Wniosek o podział majątku wspólnego – opłata

Jak większość spraw sądowych toczących się w postępowaniu cywilnym, tak również sprawa o podział majątku wspólnego małżonków podlega opłacie.

Opłaty

Wysokość opłat jest stała, to znaczy, że nie zależy od wartości ani składu majątku wspólnego i wynosi 1000 PLN. Opłatę należy dokonać przed wniesieniem wniosku na rachunek bankowy odpowiedniego sądu lub naklejając na wniosek o podział majątku znaki sądowe. Dowód dokonania opłaty należy załączyć do wniosku.

Brak opłaty będzie skutkował tym, że zanim Sąd podejmie jakąkolwiek czynności nakaże nam wnieść opłatę. Brak reakcji na żądanie sądu spowoduje, że sprawa nie otrzyma dalszego biegu.

Warto wskazać, że w wypadku gdy wniosek o podział majątku zawiera uzgodniony pomiędzy małżonkami projekt podziału tego majątku, opłata sądowa będzie niższa i będzie zamykać się w kwocie 300 PLN.

Zgody wniosek stron może zostać wyrażony w ten sposób, że obie strony podpiszą cały wniosek o podział majątku lub też, zgoda drugiego z małżonków zostanie dołączona do wniosku w postaci podpisanego przez niego załącznika, powtarzającego projekt podziału wskazany we wniosku.

W innym wpisie wyjaśniłem, w jaki sposób jeszcze ograniczyć wysokość opłaty za rozpoznanie zgodnego wniosku o podział majątku (więcej we wpisie Najtańszy sposób na podział majątku wspólnego)

Warto zaznaczyć, że w toku postępowania o podział majątku często powstanie konieczność ponoszenia dalszych opłat np. za biegłego rzeczoznawcę, który będzie określał wartość poszczególnych składników majątku podlegających podziałowi. Opłaty te mogą mieć różną wysokość i sięgać kilku, a w skrajnych wypadkach nawet kilkunastu tysięcy złotych. Sąd egzekwuje je w formie zaliczek uiszczanych przez jedną lub obie strony postępowania.

W postanowieniu kończącym postępowanie o podział majątku wspólnego Sąd zazwyczaj rozdziela ponoszone opłaty po równo pomiędzy obojga małżonków nakazując w odpowiedniej części ich zwrot na rzecz małżonka, który poniósł je wcześniej.

Pozdrawiam
adwokat Iwo Klisz
Kancelaria adwokacka Wrocław

Więcej o mnie:
Kim jestem?
Co mogę dla Ciebie zrobić?

Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku (Facebook adwokat Wrocław). Dla Ciebie to tylko „kliknięcie”, a dla mnie to dowód, że moja praca jest przydatna, co daje mi motywację do dalszego pisania 🙂
[fb_button]

 

adwokat Iwo Klisz

adwokat Iwo Klisz

Prawnik, założyciel i wspólnik zarządzający w "Klisz i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych". Specjalista z zakresu prawa pracy, prawa rodzinnego, spadkowego oraz gospodarczego. Były wykładowca akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim, autor wielu publikacji w prasie fachowej, bloger oraz YouTuber

tel. 695 560 425, e-mail: [email protected]

Umów się na konsultację prawną

Interesują Cię kwestie związane z rozwodem i podziałem majątku? Zajrzyj na mój Kanał YouTube!

Klisz i Wspólnicy - Adwokaci i Radcowie Prawni - specjaliści od spraw o rozwód i o podział majątku po rozwodzie

adwokat wrocław

Biuro we Wrocławiu
ul. Kazimierza Wielkiego 1

Biuro w Poznaniu
ul. Dominikańska 7/4

Biuro we Gdańsku
ul. Kartuska 31c/1

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30

tel. kom. 695 560 425
tel. 71 740 50 00

e-mail: i.klisz@kancelaria-klisz.pl

O KANCELARII Zespół Kancelarii „Klisz i Wspólnicy” to doświadczeni, energiczni i ambitni prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym. Zakończenie małżeństwa niesie za sobą wiele istotnych i skomplikowanych zagadnień prawnych. Wzajemne rozliczenia, kredyty, kontakty z dziećmi, alimenty, kwestie mieszkaniowe i wiele, wiele więcej. Nasi prawnicy pozwolą Ci nie tylko zrozumieć te zagadnienia, ale także korzystając ze zdobytego doświadczenia w tego typu sprawach – właściwie je ocenić. Nasi Klienci polecają nas przede wszystkim za skuteczność, wytrwałość i zaangażowanie w prowadzone sprawy i realizowane zlecenia. Zapoznaj się z opiniami o naszej Kancelarii – Opinie
JAK MOŻEMY CI POMÓC?
  • UDZIELAMY PORAD PRAWNYCH W SIEDZIBIE KANCELARII ORAZ PRZEZ INTERNET
  • REPREZENTUJEMY KLIENTÓW W SĄDACH W SPRAWACH O ROZWÓD I SEPARACJĘ
  • PROWADZIMY SPRAWY O ALIMENTY I KONTAKTY Z DZIEĆMI
  • WSPIERAMY KLIENTÓW PODCZAS NEGOCJACJI DOTYCZĄCYCH PODZIAŁU MAJĄTKU MAŁŻONKÓW
  • PRZYGOTOWUJEMY UMOWY O PODZIAŁ MAJĄTKU WSPÓLNEGO MAŁŻONKÓW
  • PROWADZIMY POSTĘPOWANIA SĄDOWE O PODZIAŁ MAJĄTKU

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat iwo klisz | Wszystko co powinieneś wiedzieć o rozwodzie, alimentach i podziale majątku

podział majątku wrocław

Skontaktuje się ze mną teraz!

WROCŁAW – WARSZAWA – POZNAŃ – KATOWICE – GDAŃSK – KRAKÓW – BYDGOSZCZ