adwokat Iwo Klisz

O mnie

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalistów od spraw o rozwód, podział majątku i alimenty

więcej …

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro we Wrocławiu

ul. Kazimierza Wielkiego 1
(Budynek TIMES)
tel. 695 560 425

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30
tel. 695 560 425

Biuro w Poznaniu
ul. Dominikańska 7/4
tel. 695 560 425

Biuro w Gdańsku
ul. Kartuska 31c/1
tel. 695 560 425

Biuro w Warszawie
ul. Zamieniecka 62/64
tel. 695 560 425

Biuro w Bydgoszczy
ul. Gdańska 7
tel. 695 560 425

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

O blogu

Wiedza i doświadczenie pozwolą Ci uzyskać przewagę w trakcie sprawy o rozwód czy podział majątku. To od Ciebie zależy, czy wykorzystasz ją zmierzając do rozwiązania siłowego i uzyskania korzystnego tylko dla Ciebie wyroku, czy też doprowadzisz do zawarcia uwzględniającej interesy obu stron i akceptowanej przez nie ugody. Zacznij jednak od tego, żeby zyskać przewagę, a o tym właśnie jest mój blog.

Jak podzielić majątek? - pobierz darmowy poradnik

Główne Tematy

Przedsądowe wezwanie do podziału majątku wspólnego

Przedsądowe wezwanie do podziału majątku wspólnego

Podział majątku po rozwodzie – PORADNIK KROK PO KROKU – Krok drugi: Przedsądowe wezwanie do podziału majątku wspólnego

Przepisy prawa nie wskazują jakie elementy musi zawierać przedsądowe wezwanie do podziału majątku wspólnego. Moim zdaniem w treści takiego wezwania powinieneś zaproponować sposób w jaki Ty wyobrażasz sobie rozwiązanie tej sprawy. Konkretna propozycja ma znacznie większe szanse na wywołanie dalszej rozmowy, a o to przecież chodzi.

Konstruując swoją propozycję musisz na wstępie ustalić skład majątku wspólnego oraz jego wartość. Jeśli chcesz dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy na ten temat, zapoznaj się z poniższymi wpisami”

Ustalenie składu i wartości majątku wspólnego to jedna z najważniejszych czynności, która Cię czeka. Twoje ustalenia będą przydatne przy przygotowaniu wezwania, ale także kiedy zdecydujesz się wystąpić na drogę sądową. Dlatego postaraj się przygotować zestawienie najdokładniej, jak tylko potrafisz.

Oprócz składu i wartość majątku wspólnego zaproponuj, które składniki majątku mają przypaść na Twoją wyłączną własność, a które powinien Twoim zdaniem otrzymać przeciwnik. Określ także wysokość i terminy spłat, które mają równoważyć wartość otrzymanych przedmiotów. Przemyśl te rzeczy i zaproponuj coś.

Możesz także zażądać rozliczenia nakładów, jakie zostały dokonane z Twojego majątku osobistego na majątek wspólny (np. przekazane na remont mieszkania pieniądze pochodzące z darowizny od Twoich rodziców czy spadku) lub pożytków generowanych przez Wasz majątek (np. czynsz najmu z wynajmowanego przez byłego małżonka wspólnego mieszkania).

Przeczytaj:

Żeby zyskać przewagę w dalszym postępowaniu w tym piśmie możesz zażądać dostępu np. do nieruchomości stanowiących majątek wspólny będący w wyłącznym posiadaniu małżonka dzięki temu będziesz mógł żądać wynagrodzenia za każdy miesiąc korzystania z Twojej części majątku. Zmusisz czas, żeby pracował na Twoją korzyść…

Wyznacz również swojemu przeciwnikowi rozsądny termin na odpowiedź. Jednocześnie zasugeruj, że brak odpowiedzi w zaproponowanym przez Ciebie terminie spowoduje podjęcie przez Ciebie kroków na drodze sądowej, co będzie wiązać się z powstaniem kosztów po stronie Twojego przeciwnika.

Nie wyjaśniaj mu o jakie koszty chodzi, niewiedza wzbudzi jego niepokój i zmotywuje do działania.

Wezwanie przygotuj w dwóch egzemplarzach i wyślij do przeciwnika za tzw. zwrotnym poświadczeniem odbioru. Dzięki temu po pierwsze dowiesz się czy i kiedy przeciwnik odebrał wezwanie do podziału majątku wspólnego, a także przed sądem będziesz w stanie wykazać treść Twojej propozycji.

adwokat Iwo Klisz

adwokat Iwo Klisz

Prawnik, założyciel i wspólnik zarządzający w "Klisz i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych". Specjalista z zakresu prawa pracy, prawa rodzinnego, spadkowego oraz gospodarczego. Były wykładowca akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim, autor wielu publikacji w prasie fachowej, bloger oraz YouTuber

tel. 695 560 425, e-mail: [email protected]

Umów się na konsultację prawną

Interesują Cię kwestie związane z rozwodem i podziałem majątku? Zajrzyj na mój Kanał YouTube!

Klisz i Wspólnicy - Adwokaci i Radcowie Prawni - specjaliści od spraw o rozwód i o podział majątku po rozwodzie

adwokat wrocław

Biuro we Wrocławiu
ul. Kazimierza Wielkiego 1

Biuro w Poznaniu
ul. Dominikańska 7/4

Biuro we Gdańsku
ul. Kartuska 31c/1

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30

tel. kom. 695 560 425
tel. 71 740 50 00

e-mail: i.klisz@kancelaria-klisz.pl

O KANCELARII Zespół Kancelarii „Klisz i Wspólnicy” to doświadczeni, energiczni i ambitni prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym. Zakończenie małżeństwa niesie za sobą wiele istotnych i skomplikowanych zagadnień prawnych. Wzajemne rozliczenia, kredyty, kontakty z dziećmi, alimenty, kwestie mieszkaniowe i wiele, wiele więcej. Nasi prawnicy pozwolą Ci nie tylko zrozumieć te zagadnienia, ale także korzystając ze zdobytego doświadczenia w tego typu sprawach – właściwie je ocenić. Nasi Klienci polecają nas przede wszystkim za skuteczność, wytrwałość i zaangażowanie w prowadzone sprawy i realizowane zlecenia. Zapoznaj się z opiniami o naszej Kancelarii – Opinie
JAK MOŻEMY CI POMÓC?
  • UDZIELAMY PORAD PRAWNYCH W SIEDZIBIE KANCELARII ORAZ PRZEZ INTERNET
  • REPREZENTUJEMY KLIENTÓW W SĄDACH W SPRAWACH O ROZWÓD I SEPARACJĘ
  • PROWADZIMY SPRAWY O ALIMENTY I KONTAKTY Z DZIEĆMI
  • WSPIERAMY KLIENTÓW PODCZAS NEGOCJACJI DOTYCZĄCYCH PODZIAŁU MAJĄTKU MAŁŻONKÓW
  • PRZYGOTOWUJEMY UMOWY O PODZIAŁ MAJĄTKU WSPÓLNEGO MAŁŻONKÓW
  • PROWADZIMY POSTĘPOWANIA SĄDOWE O PODZIAŁ MAJĄTKU

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat iwo klisz | Wszystko co powinieneś wiedzieć o rozwodzie, alimentach i podziale majątku

podział majątku wrocław

Skontaktuje się ze mną teraz!

WROCŁAW – WARSZAWA – POZNAŃ – KATOWICE – GDAŃSK – KRAKÓW – BYDGOSZCZ