adwokat Iwo Klisz

adwokat Iwo Klisz

Specjalista z zakresu rozwodów i podziału majątku

Pobierz darmowe ebooki przygotowane przez zawodowego adwokata

1. ROZWÓD | 2. PODZIAŁ MAJĄTKU

Iwo Klisz

O mnie

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalistów od spraw o rozwód, podział majątku i alimenty

więcej …

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 695 560 425

Biuro w Katowicach
ul. Sobieskiego 27/30
tel. 695 560 425

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14
tel. 695 560 425

Biuro w Gdańsku
ul. Kartuska 31c/1
tel. 695 560 425

Biuro w Warszawie
ul. Zamieniecka 62/64
tel. 695 560 425

Biuro w Bydgoszczy
ul. Gdańska 7
tel. 695 560 425

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

O blogu

Wiedza i doświadczenie pozwolą Ci uzyskać przewagę w trakcie sprawy o rozwód czy podział majątku. To od Ciebie zależy, czy wykorzystasz ją zmierzając do rozwiązania siłowego i uzyskania korzystnego tylko dla Ciebie wyroku, czy też doprowadzisz do zawarcia uwzględniającej interesy obu stron i akceptowanej przez nie ugody. Zacznij jednak od tego, żeby zyskać przewagę, a o tym właśnie jest mój blog.

Jak podzielić majątek? - pobierz darmowy poradnik

Główne Tematy

Jak przygotować się na spotkanie z adwokatem?

Jak przygotować się na spotkanie z adwokatem?

Być może już sam tytuł jest dla Ciebie zaskoczeniem: tak, na spotkanie z adwokatem dobrze jest się przygotować. Wprawdzie wizyta w kancelarii to nie egzamin, ale nawet pobieżne przygotowanie pomaga szybciej dojść do sedna sprawy i optymalnie wykorzystać czas spotkania. A przecież to jest właśnie nasz wspólny cel…

Jak zatem przygotować się na spotkanie z adwokatem?

  1. Umów się

Niby rzecz oczywista, a jednak nie dla wszystkich. Adwokat oprócz rozpraw i spotkań z klientami ma masę innych obowiązków zawodowych, dlatego załatwianie swojego problemu prawnego powinieneś zacząć od telefonu do kancelarii i umówienia się na konkretną godzinę. Od razu ustal ile będzie kosztować Cię porada prawna i jakie są formy płatności, żeby później nie zaprzątać tym sobie głowy.

  1. Zapisz sobie pytania

To żaden obowiązek, ale gwarantuję Ci, że ta rada jest pierwszorzędna. Porada prawna to zazwyczaj nie jest monolog, więc zapewne wiele myśli i pytań umknie Ci, gdy rozmowa zostanie skierowana na inne tory. Nie ma nic bardziej irytującego, niż poczucie niedosytu pięć minut po wyjściu z kancelarii. Odpowiedzi też możesz notować. Nawet jeśli wiele zapamiętasz, notatki pomagają uporządkować myśli i skonkretyzować dalszy plan działania. A gwarantuję Ci, że jeśli przed Tobą sprawa sądowa, to od prawnika wyjdziesz z listą rzeczy lub dokumentów, które musisz zorganizować zanim ruszysz sprawę.

Z tego samego względu dobrze jest przemyśleć cały problem i odpowiedzieć sobie na pytanie: „na czym mi zależy?”. Prawnik pomoże Ci ocenić, czy cel w świetle przepisów jest osiągalny i jakie warunki trzeba spełnić, by skutecznie do niego dążyć.

  1. Zarezerwuj sobie odpowiednią ilość czasu

Porada prawna to na pewno nie będzie kwestia kilkunastu minut, dlatego zarezerwuj sobie przynajmniej godzinę, tak byś czuł się komfortowo przedstawiając swój problem. Gwarantuję Ci, że nie zapytasz o wszystko, o co chciałeś zapytać, jeżeli z tyłu głowy będziesz miał myśl, że za chwile możesz dostać mandat za przekroczenie czasu parkowania.

  1. Zbierz wszystkie dokumenty, które wydają Ci się użyteczne

Każdy prawnik ma za sobą sytuacje, gdy sprawy przedstawiały się zupełnie inaczej, niż to wynikało z ustnej relacji klienta. Pamięć jest zawodna, osoby bez przygotowania prawnego czasami nie wiedzą jakie aspekty sprawy są istotne, a jakie nie, bagatelizują niektóre zdarzenia, a innym przypisują zbyt dużą rangę. Właśnie dlatego dla obu stron najlepiej jest, gdy prawnik może oprzeć się na dokumentach.

Oczywiście każda sprawa jest inna. O ile akt małżeństwa w sprawie o rozwód nie wywróci obrazu sytuacji do góry nogami, to przyniesienie ze sobą umowy w innej sprawie cywilnej, to absolutna konieczność. Jeśli nie jesteś pewien, co może się przydać, weź ze sobą wszystko co jest powiązane ze sprawą. Pozwól, by ktoś inny ocenił przydatność dokumentów świeżym spojrzeniem.

Jakie dokumenty będą potrzebne?

W sprawie o rozwód będą to: akt małżeństwa, akty urodzenia dzieci oraz dokumenty potwierdzające koszty utrzymania dzieci i dochody rodziców (pamiętaj, że w rozwodzie sąd rozstrzyga także o alimentach). Przydadzą się między innymi zeznania podatkowe za ubiegły rok, rachunki za prąd, gaz, wodę, śmieci itp., umowa najmu lokalu, zaświadczenia o zarobkach, zaświadczenia o uczęszczaniu na płatne zajęcia dodatkowe.

W sprawach o podział majątku potrzebny będzie odpis wyroku rozwodowego (ewentualnie małżeńska umowa majątkowa albo orzeczenie, na postawie którego w małżeństwie ustała wspólność majątkowa). Powinieneś dostarczyć również informacje i dokumenty potwierdzające skład Waszego majątku – choćby numer księgi wieczystej, dowód rejestracyjny pojazdu. Być może przydadzą się także dowody zakupu cennych ruchomości np. sprzętu RTV i AGD. Jeśli w sprawie będzie trzeba rozliczać nakłady, zapewne lista dokumentów znacznie się wydłuży.

Sprawy spadkowe zaczynają się od śmierci spadkodawcy i akt jego zgonu to najważniejszy dokument, którym musisz dysponować. Dalej potrzebne będą akty stanu cywilnego, które potwierdzą koligację spadkobierców ze spadkodawcą. Dla małżonków będzie to akt małżeństwa, dla synów akt urodzenia, dla zamężnych córek, które zmieniały nazwisko po ślubie – akt małżeństwa. Jeśli sprawa będzie dotyczyła działu spadku, przygotuj dokumenty, albo chociaż informacje dotyczące składu spadku.

Czy coś się stanie, jeśli nie przygotujesz się do wizyty u adwokata?

Świat się nie zawali. Adwokat jest po to, by pomóc Ci rozeznać się w sprawie i przedstawić Ci możliwości prawne. Zrobi to nawet jeśli przyjdziesz do kancelarii tak jak stoisz – być może tylko zajmie to Wam trochę więcej czasu.

 

 

Jak mogę Tobie pomóc?

Interesują Cię kwestie związane z rozwodem i podziałem majątku? Zajrzyj na mój Kanał YouTube!

Klisz i Wspólnicy - Adwokaci i Radcowie Prawni - specjaliści od spraw o rozwód i o podział majątku po rozwodzie
adwokat wrocław

Biuro we Wrocławiu ul. Joachima Lelewela 23/7

Biuro w Poznaniu ul. Bóżnicza 1/14

Biuro we Gdańsku ul. Czopowa 14/20

Biuro w Katowicach ul. Sobieskiego 27/30

tel. kom. 695 560 425 tel. 71 740 50 00

e-mail: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl strona www: adwokat-wroclaw.biz.pl

O KANCELARII Zespół Kancelarii „Klisz i Wspólnicy” to doświadczeni, energiczni i ambitni prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym. Zakończenie małżeństwa niesie za sobą wiele istotnych i skomplikowanych zagadnień prawnych. Wzajemne rozliczenia, kredyty, kontakty z dziećmi, alimenty, kwestie mieszkaniowe i wiele, wiele więcej. Nasi prawnicy pozwolą Ci nie tylko zrozumieć te zagadnienia, ale także korzystając ze zdobytego doświadczenia w tego typu sprawach – właściwie je ocenić. Nasi Klienci polecają nas przede wszystkim za skuteczność, wytrwałość i zaangażowanie w prowadzone sprawy i realizowane zlecenia. Zapoznaj się z opiniami o naszej Kancelarii – Opinie
JAK MOŻEMY CI POMÓC?
  • UDZIELAMY PORAD PRAWNYCH W SIEDZIBIE KANCELARII ORAZ PRZEZ INTERNET
  • REPREZENTUJEMY KLIENTÓW W SĄDACH W SPRAWACH O ROZWÓD I SEPARACJĘ
  • PROWADZIMY SPRAWY O ALIMENTY I KONTAKTY Z DZIEĆMI
  • WSPIERAMY KLIENTÓW PODCZAS NEGOCJACJI DOTYCZĄCYCH PODZIAŁU MAJĄTKU MAŁŻONKÓW
  • PRZYGOTOWUJEMY UMOWY O PODZIAŁ MAJĄTKU WSPÓLNEGO MAŁŻONKÓW
  • PROWADZIMY POSTĘPOWANIA SĄDOWE O PODZIAŁ MAJĄTKU

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat iwo klisz | Wszystko co powinieneś wiedzieć o rozwodzie, alimentach i podziale majątku

wzór pozwu rozwodowego
Pobierz E-booka - wzór pozwu rozwodowego

Oddaję w Twoje ręce wzór pozwu rozwodowego, który został stworzony z myślą o osobach, które stoją właśnie przed zadaniem złożenia takiego pozwu.

Tą publikacją staram się wesprzeć Cię w tych trudnych życiowo chwilach. 

Wpisz maila, abyśmy mogli udostępnić Ci e-booka.