fbpx

  • Wrocław
  • Poznań
  • Gdańsk

+ 71 740 50 00

Obsługa klienta

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Godziny otwarcia

Blog adwokata Iwo Klisz z Wrocławia

Czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć

o prawnych aspektach rozwiązania małżeństwa

O mnie

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalistów od spraw o rozwód, podział majątku i alimenty

więcej …

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14
tel. 669 452 900

Biuro we Gdańsku
ul. Czopowa 14/20
tel. 669 221 900

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

O blogu

Wiedza i doświadczenie pozwolą Ci uzyskać przewagę w trakcie sprawy o rozwód czy podział majątku.

To od Ciebie zależy, czy wykorzystasz ją zmierzając do rozwiązania siłowego i uzyskania korzystnego tylko dla Ciebie wyroku, czy też doprowadzisz do zawarcia uwzględniającej interesy obu stron i akceptowanej przez nie ugody.

Zacznij jednak od tego, żeby zyskać przewagę, a o tym właśnie jest mój blog.

Główne Tematy

Moje pozostałe blogi

Przebaczenie, a wina w rozwodzie

Umiejętność wybaczania to jeden z fundamentów udanego małżeństwa. Ale co w sytuacji, kiedy małżeństwo z innych względów nie jest udane? Czy przebaczenie może zmienić treść wyroku rozwodowego?

Może…

Mówiąc o przebaczeniu, mam na myśli sytuację, kiedy określone i zawinione zachowanie jednego z małżonków mogło doprowadzić do trwałego i zupełnego rozpadu małżeństwa, ale ostatecznie nie doprowadziło

Dla przykładu:

Mąż dopuścił się zdrady, co bez żadnych wątpliwości może być przyczyną rozpadu małżeństwa i z całą pewnością pozwala na przypisanie mu wyłącznej winy w tym zakresie.

Mimo wszystko, małżonka nie decyduje się na rozwód. Powodów tej decyzji może być wiele, sam/sama przecież wiesz.

Można powiedzieć, że puszcza w niepamięć (przebacza) niewierność małżonka. Życie toczy się dalej.

Czy jeśli po jakimś czasie dojdzie do rozwodu, żona będzie mogła powołać się na to wydarzenie i żądać orzeczenia rozwodu z wyłącznej winy męża lub ewentualnie uznania go za współwinnego?

No przecież przebaczyła…

Musisz wiedzieć, że tutaj nie działa żaden automat. W takich wypadkach będzie trzeba ustalić, co tak naprawdę doprowadziło do rozpadu małżeństwa.

Jeśli po wielu latach od tamtego wydarzenia żona na skutek problemów w pracy popadła w alkoholizm, co ostatecznie stało się wyłączną przyczyną rozpadu związku, sąd uzna, że wcześniejsza niewierność nie ma związku z przyczyną rozwodu. Doszło do przebaczenia, a zatem wyłączną wine w rozwodzie poniesie małżonka.

Inaczej będzie, jeśli problemy alkoholowe miałyby bezpośredni związek z wcześniejszą zdradą męża. W takim wypadku sąd mógłby dojść do przekonania, że to właśnie jego czyn doprowadził do rozpadu małżeństwa i choroby żony.

Może być jeszcze inaczej.

Pomimo swoje decyzji, żona po czasie zdaje sobie ona jednak sprawę z tego, że nie da rady kochać małżonka po tym, co zrobił. Wówczas mogłaby wystąpić o orzeczenie rozwodu z jego wyłącznej winy, nawet jeśli po tym trudnym okresie, przez chwilę znowu było pomiędzy nimi dobrze i że z okoliczności wynikało, że do przebaczenia doszło.Sąd z pewnością uzna, że to właśnie zdrada była przyczyną rozpadu związku, więc przebaczenie (czy też jego próba) nie miałby w tym wypadku znaczenia.

pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz

Mam nadzieję, że wyjaśniłem Tobie kilka rzeczy. Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku (Facebook adwokat Wrocław). Dla Ciebie to tylko "kliknięcie", a dla mnie to dowód, że moja praca jest przydatna, co daje mi motywację do dalszego pisania :)

Poradzisz sobie na sali sądowej?

Kancelaria Klisz i Wspólnicy - doświadczeni adwokaci i radcowie prawni

adwokat wrocław

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14

Biuro we Gdańsku
ul. Czopowa 14/20

tel. kom. 695 560 425
tel. 71 740 50 00

e-mail: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl
strona www: adwokat-wroclaw.biz.pl

O KANCELARII

Zespół Kancelarii „Klisz i Wspólnicy” to doświadczeni, energiczni i ambitni prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym.

Zakończenie małżeństwa niesie za sobą wiele istotnych i skomplikowanych zagadnień prawnych. Wzajemne rozliczenia, kredyty, kontakty z dziećmi, alimenty, kwestie mieszkaniowe i wiele, wiele więcej.

Nasi prawnicy pozwolą Ci nie tylko zrozumieć te zagadnienia, ale także korzystając ze zdobytego doświadczenia w tego typu sprawach – właściwie je ocenić.

Nasi Klienci polecają nas przede wszystkim za skuteczność, wytrwałość i zaangażowanie w prowadzone sprawy i realizowane zlecenia. Zapoznaj się z opiniami o naszej Kancelarii – Opinie

JAK MOŻEMY CI POMÓC?
  • UDZIELAMY PORAD PRAWNYCH W SIEDZIBIE KANCELARII ORAZ PRZEZ INTERNET
  • REPREZENTUJEMY KLIENTÓW W SĄDACH W SPRAWACH O ROZWÓD I SEPARACJĘ
  • PROWADZIMY SPRAWY O ALIMENTY I KONTAKTY Z DZIEĆMI
  • WSPIERAMY KLIENTÓW PODCZAS NEGOCJACJI DOTYCZĄCYCH PODZIAŁU MAJĄTKU MAŁŻONKÓW
  • PRZYGOTOWUJEMY UMOWY O PODZIAŁ MAJĄTKU WSPÓLNEGO MAŁŻONKÓW
  • PROWADZIMY POSTĘPOWANIA SĄDOWE O PODZIAŁ MAJĄTKU

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat iwo klisz | Wszystko co powinieneś wiedzieć o rozwodzie, alimentach i podziale majątku