fbpx

  • Wrocław
  • Poznań
  • Gdańsk

+ 71 740 50 00

Obsługa klienta

Pon - Pt: 8:30 - 16:30

Godziny otwarcia

Blog adwokata Iwo Klisz z Wrocławia

Czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć

o prawnych aspektach rozwiązania małżeństwa

O mnie

Nazywam się Iwo Klisz, jestem adwokatem, wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Klisz i Wspólnicy oraz liderem zespołu prawników specjalistów od spraw o rozwód, podział majątku i alimenty

więcej …

Kancelaria Klisz i Wspólnicy

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7
tel. 697 945 000

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14
tel. 669 452 900

Biuro we Gdańsku
ul. Czopowa 14/20
tel. 669 221 900

strona www: Kancelaria Klisz i Wspólnicy

O blogu

Wiedza i doświadczenie pozwolą Ci uzyskać przewagę w trakcie sprawy o rozwód czy podział majątku.

To od Ciebie zależy, czy wykorzystasz ją zmierzając do rozwiązania siłowego i uzyskania korzystnego tylko dla Ciebie wyroku, czy też doprowadzisz do zawarcia uwzględniającej interesy obu stron i akceptowanej przez nie ugody.

Zacznij jednak od tego, żeby zyskać przewagę, a o tym właśnie jest mój blog.

Główne Tematy

Moje pozostałe blogi

Zabezpieczenie alimentów w sprawie o rozwód

Alimenty na już – czyli zabezpieczenie alimentów w sprawie rozwodowej

Nawet szybki rozwód trwa kilka miesięcy, nie mówiąc już o przypadkach, gdzie postępowanie rozciąga się na okres kilku lat.

W pozwie o rozwód lub odpowiedzi na pozew pojawiają się żądanie zasądzenia alimentów na rzecz utrzymania wspólnych dzieci lub w niektórych przypadkach małżonka. Czy na alimenty trzeba czekać aż do uprawomocnienia wyroku?

Jest sposób na to, żeby uzyskać je wcześniej, ale musisz działać.

W toku sprawy o rozwód można żądać tzw. zabezpieczenia alimentów. Zabezpieczenie polega najczęściej na tym, że sąd ustala określoną kwotę płatną miesięcznie przez czas trwania postępowania.

W przypadku kiedy obciążony tym obowiązkiem małżonek nie będzie dobrowolnie regulował należnych alimentów możesz poprosić o pomoc komornika.

Sąd udzieli zabezpieczenia na Twój wniosek, który możesz złożyć w pozwie, odpowiedzi na pozew lub w osobnym piśmie.

Na kogo mogę żądać zabezpieczenia alimentów?

Masz dwie drogi, z których możesz skorzystać.

Pierwsza to możliwość żądania zabezpieczenia alimentów tylko na niepełnoletnie dzieci. Taki wniosek jest mniej skomplikowany. Pamiętaj, że jeśli masz więcej niż jedno dziecko, żądając zabezpieczenia alimentów na te dzieci musisz podać odpowiednią kwotę na każde z dzieci.

Druga możliwość to tzw. zabezpieczenie potrzeb rodziny. W skład rodziny wchodzą nie tylko Twoje niepełnoletnie dzieci, ale również te pełnoletnie, które nie mogą jeszcze utrzymać się samodzielnie (np. dlatego, że wciąż się uczą). Rodzina, to także Ty sam (sama), Twoje dzieci, nawet jeśli pochodzą z innego związku małżeńskiego, a także wyjątkowo inne osoby (np. Twoi schorowani rodzice, którzy wymagają opieki i mieszkali z wami).

Jak zapewne się domyślasz, kwota udzielona na zabezpieczenie potrzeb rodziny będzie znacznie wyższa, ale sam wniosek będzie znacznie bardziej skomplikowany.

Jak zyskać przewagę w postępowaniu rozwodowym?

Skup się na właściwym uzasadnieniu wniosku i postaraj się o jak najwyższe możliwe alimenty. Pamiętaj, że kropla drąży skałę nie siłą, ale częstym spadaniem. Kiedy sprawa będzie się przedłużać, Ty co miesiąc będziesz otrzymywać tę kwotę.

Miesiąc, po miesiącu, oszczędności Twojego przeciwnika będą topnieć, a obowiązek płacenia coraz bardziej mu ciążyć. Każde kolejne odroczenie rozprawy będzie oznaczać dla niego stratę pieniędzy. Szczególnie, że w ramach zabezpieczenia potrzeb rodziny możesz uzyskać znacznie wyższe alimenty, niż po zakończeniu sprawy o rozwód (o tym przeczytasz we wpisie – Jak ustalić wysokość alimentów).

Dzięki temu zyskasz mocną pozycję negocjacyjną, a presja będzie po stronie Twojego przeciwnika. Dlatego wniosek o zabezpieczenie alimentów, czy to na poszczególne dzieci, czy na całą rodzinę jest bardzo ważny. Jeśli dobrze go przygotujesz i uzasadnisz będzie gotowa (gotowy) na wojnę pozycyjną. Wykorzystaj tę szanse.

pozdrawiam, adwokat Iwo Klisz

Mam nadzieję, że wyjaśniłem Tobie kilka rzeczy. Jeżeli zainteresował Cię artykuł, kliknij „Lubię to” lub polub moją stronę na facebooku (Facebook adwokat Wrocław). Dla Ciebie to tylko "kliknięcie", a dla mnie to dowód, że moja praca jest przydatna, co daje mi motywację do dalszego pisania :)

Poradzisz sobie na sali sądowej?

Kancelaria Klisz i Wspólnicy - doświadczeni adwokaci i radcowie prawni

adwokat wrocław

Biuro we Wrocławiu
ul. Joachima Lelewela 23/7

Biuro w Poznaniu
ul. Bóżnicza 1/14

Biuro we Gdańsku
ul. Czopowa 14/20

tel. kom. 695 560 425
tel. 71 740 50 00

e-mail: i.klisz@adwokat-wroclaw.biz.pl
strona www: adwokat-wroclaw.biz.pl

O KANCELARII

Zespół Kancelarii „Klisz i Wspólnicy” to doświadczeni, energiczni i ambitni prawnicy specjalizujący się w prawie rodzinnym.

Zakończenie małżeństwa niesie za sobą wiele istotnych i skomplikowanych zagadnień prawnych. Wzajemne rozliczenia, kredyty, kontakty z dziećmi, alimenty, kwestie mieszkaniowe i wiele, wiele więcej.

Nasi prawnicy pozwolą Ci nie tylko zrozumieć te zagadnienia, ale także korzystając ze zdobytego doświadczenia w tego typu sprawach – właściwie je ocenić.

Nasi Klienci polecają nas przede wszystkim za skuteczność, wytrwałość i zaangażowanie w prowadzone sprawy i realizowane zlecenia. Zapoznaj się z opiniami o naszej Kancelarii – Opinie

JAK MOŻEMY CI POMÓC?
  • UDZIELAMY PORAD PRAWNYCH W SIEDZIBIE KANCELARII ORAZ PRZEZ INTERNET
  • REPREZENTUJEMY KLIENTÓW W SĄDACH W SPRAWACH O ROZWÓD I SEPARACJĘ
  • PROWADZIMY SPRAWY O ALIMENTY I KONTAKTY Z DZIEĆMI
  • WSPIERAMY KLIENTÓW PODCZAS NEGOCJACJI DOTYCZĄCYCH PODZIAŁU MAJĄTKU MAŁŻONKÓW
  • PRZYGOTOWUJEMY UMOWY O PODZIAŁ MAJĄTKU WSPÓLNEGO MAŁŻONKÓW
  • PROWADZIMY POSTĘPOWANIA SĄDOWE O PODZIAŁ MAJĄTKU

© 2019 Wszystkie prawa zastrzeżone

adwokat iwo klisz | Wszystko co powinieneś wiedzieć o rozwodzie, alimentach i podziale majątku